Держсекретар Ватикану очолить цьогорічне паломництво до Бердичева

Держсекретар Ватикану очолить цьогорічне паломництво до Бердичева

релігія, церква, Ватикан, Папа Римський, кардинал, Бердичів, Житомирщина
Держсекретар Ватикану кардинал Пʼєтро Паролін. Vatican news

В 2024 році традиційне паломництво до Бердичева на Житомирщині очолить Держсекретар Ватикану кардинал Пʼєтро Паролін. Свого легата на заключне богослужіння щорічного паломництва українських римо-католиків призначив Папа Римський Франциск.

Про це повідомили на сайті Vatican news (Новини Ватикану).

Про призначення кардинала Пʼєтро Пароліна, Державного Секретаря Святого Престолу, Папським легатом на заключні богослужіння національного паломництва до Всеукраїнського Санктуарію Пречистої Діви Марії в Бердичеві у Ватикані повідомили 18 травня.

"Це буде перший візит Державного Секретаря Святого Престолу в Україну після початку повномасштабного російського вторгнення. Кардинал Паролін вже здійснював візит в Україну в червні 2016 року, а також брав участь у Києві в заходах з нагоди 30-річчя відновлення Незалежності України в серпні 2021 року", ­­­­­­— йдеться у дописі.

Щорічне паломництво до Всеукраїнського Санктуарію Матері Божого Святого Скапулярію відбувається в третю неділю липня. В 2024 році це буде 21 липня.

Держсекретар Ватикану очолить цьогорічне паломництво до Бердичева
Монастир Кармелітів Босих, Бердичів. Всеукраїнський Санктуарій Матері Божого Святого Скапулярію

Що відомо про Санктуарій Матері Божого Святого Скапулярію в Бердичеві

Бердичівський монастир Босих Кармелітів в Україні був заснований київським воєводою Янушем Тишкевичем у 1630 році на знак подяки за визволення з татарського полону.

Про це йдеться на офіційному сайті Всеукраїнського Санктуарію Матері Божого Святого Скапулярію.

Заснування чернечого життя у монастирі та посвячення нижнього костелу в ім’я Непорочного Зачаття Діви Марії відбулися 22 липня 1642 року. Літургійне богослужіння здійснив київський єпископ Андрій Шолдрський. З нагоди цієї урочистості фундатор подарував для костелу ікону Матері Божої Сніжної, написану в XVI столітті у стилі Одигітрії. Ця ікона була у великій пошані в родині Тишкевичів, з нею пов’язували багато отриманих благодатей.

Ушанування ікони набувало розмаху, а велика кількість віруючих свідчила про особливі благодаті, отримані від лику Пресвятої Діви Марії. Чудесно зцілений був також київський єпископ Станіслав Заремба. Після ознайомлення з належною документацією щодо значної кількості чудес за заступництвом Пресвятої Діви Марії, 23 травня 1647 року він видав офіційний документ, яким проголосив ікону Матері Божої Бердичівської чудотворною. Це стало початком довгої традиції паломництв до Санктуарію.

27 жовтня 2011 року конференцією єпископів Римсько-Католицької Церкви в Україні було прийняте рішення проголосити дотеперішній дієцезіальний Санктуарій Матері Божої Бердичівської Всеукраїнським Санктуарієм.

Раніше Суспільне писало, що Папа Римський Франциск не збирається у відставку і знову закликав до перемовин. Про це він сказав в інтерв'ю CBS News.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок