На Житомирщині затвердили сертифікати за зруйноване житло на 100 мільйонів гривень

На Житомирщині затвердили сертифікати за зруйноване житло на 100 мільйонів гривень

Вторгнення РФ, обстріли, житло, єВідновлення, гроші, Житомирщина
Зруйнований внаслідок обстрілу армією РФ будинок. Житомир, 2022 рік. Фото: Суспільне Житомир

Станом на 8 січня на Житомирщині в рамках програми "єВідновлення" сформували 90 сертифікатів на отримання компенсації за зруйноване армією РФ майно на суму 100 мільйонів гривень. Загалом заяви на отримання компенсації за зруйноване житло вже подали 124 людини.

Про це під час брифінгу на майданчику офіційного медіацентру Житомирської ОВА розповіла перша заступниця начальника Житомирської обласної військової адміністрації Наталія Остапченко.

За її словами, із 124 заяв у 17 випадках людям відмовили. Решта заяв опрацьовуються комісіями або очікують обробки. Такі заяви приймають із 1 серпня 2023 року. За ці кошти громадяни можуть придбати нове житло або в забудовника, або на вторинному ринку, сказала чиновниця.

Пошкоджене майно, компенсація за ремонт за власні гроші

Перша заступниця начальника Житомирської ОВА Наталія Остапченко розповіла, що із 1 січня 2024 року власники пошкоджених осель, які відремонтували їх за власний кошт, зможуть претендувати на виплати компенсацій.

"При цьому механізм буде таким самим, як і за іншими категоріями програми "єВідновлення". Потрібно подати заяву через "Дію". Потім комісія розгладшатиме заяву та визначить розмір виплати. При цьому комісія буде орієнтуватися на акт первинного огляду пошкодженого житла та чек-лист із встановленою вартістю будматеріалів та робіт, затверджений Кабміном", — сказала Наталія Остапченко.

Також вона сказала, що в області є партнери програми, в яких можна придбати будівельні товари та послуги. На Житомирщині зараз діють 110 будівельних магазинів та 5 підприємців, де можна придбати відповідні матеріали.

Загальна кількість пошкодженого та зруйнованого майна на Житомирщині

Від початку повномасштабного вторгнення і станом на 8 січня 2024 року на Житомирщині налічувалося 4814 пошкоджених об’єктів. З них 87% це житловий фонд, сказала під час брифінгу перша заступниця начальника Житомирської ОВА.

"На ліквідацію наслідків обстрілів та відновлення об’єктів із державного та місцевого бюджетів вже використано 272 мільйони гривень. За ці кошти, а також за власні кошти громадян, благодійних організацій, бюджетів територіальних громад вже відновлені 3030 об’єктів. А це майже 63% від загальної кількості", — сказала Наталія Остапченко.

Від початку дії програми "єВідновлення" з 10 травня 2023 року на Житомирщині жителі Житомирської області подали 714 заяв на отримання компенсації на відновлення житла, яке має незначні пошкодження. Комісія погодила виплати на відновлення 544 осель на суму 57 мільйонів гривень. Власники 501 оселі вже отримали гроші, загальна сума компенсації склала майже 52 мільйони гривень.

Як раніше розповідало Суспільне, із 1 листопада 2023 року за програмою "єВідновлення" заяву на отримання компенсації за зруйноване житло можуть подати не лише одноосібні власники квартири чи будинку, а й співвласники.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок