З початку 2024 року обласна служба зайнятості видала жителям Житомирщини 259 ваучерів, які дають можливість сплатити за навчання у закладах освіти. Третина отримувачів обрала професію робітника фермерського господарства.
Про це 19 квітня повідомила Житомирська обласна служба зайнятості.
За інформацією центру зайнятості, 12 професій і спеціальностей, які поки вподобали отримувачі ваучерів, лідирує робітник фермерського господарства. Перепідготовку за цією професією обрала 91 людина, здебільшого жінки.
Днями у Черняхові відбулось урочисте вручення свідоцтв черговій групі фермерів, які завершили 10-місячне навчання. Директор місцевої філії ТОВ "Технічний ліцей" Олександр Середюк та начальниця Черняхівського відділу Житомирської філії Житомирського ОЦЗ Олена Пашинська привітали шістьох випускників, з яких п’ять жінок та чоловік.
"Щиро захоплююсь вашими досягненнями. Своїм прикладом ви довели, що навчання після 45 років — це новий етап розвитку, можливість отримати сучасні знання та навички, практичний досвід. Впевнена, що нова професія допоможе вам реалізувати ваші мрії, а водійське посвідчення надасть нові можливості", — сказала Олена Пашинська.
Під час зустрічі жінки поділились, що йшли навчатися, щоб отримати сучасні знання в галузі сільського господарства, які б допомагали професійно обробляти землю, вирощувати гарні врожаї домашньої городини й забезпечувати свою сім’ю та земляків якісними продуктами. А після завершення навчання вже виношують бізнес-ідеї й підприємницькі плани.
"Завдяки цій програмі, ми не тільки безкоштовно опанували цікаву й потрібну професію, але й знову відчули себе молодими студентками! Це чудово йти до своєї цілі за сприяння професіоналів-викладачів та фахівців служби зайнятості", — прокоментували випускниці.
У службі зайнятості розповіли: професія робітника фермерського господарства цікава тим, що дає повний комплекс знань і навичок — випускники отримують свідоцтва про присвоєння робітничої кваліфікації за професіями водія автотранспортних засобів, тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва, а також знання з основ агротехніки, зоотехніки, ветеринарії, способів обробки сільськогосподарської продукції, правил техніки безпеки при роботі з сільськогосподарськими машинами та інвентарем, особливості роботи з отрутохімікатами, добривами, гербіцидами, які застосовуються у сільському господарстві.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube