У Житомирі встановлять пам'ятну дошку меценату барону де Шодуару — до 165-річчя від дня його народження

У Житомирі встановлять пам'ятну дошку меценату барону де Шодуару — до 165-річчя від дня його народження

Барон де Шодуар, житомирський парк, пам'ятна дошка, перейменування парку
У центральному парку Житомира встановлять пам'ятну дошку барону де Шодуару. Фото: Надія Назарук/Суспільне Житомир

У Житомирі на фасаді адміністративної будівлі КП "Парк" встановлять пам'ятну дошку житомирському громадському діячеві, меценату та доброчинцеві барону Івану Максиміліановичу де Шодуару. Відкриття приурочать до 165-й річниці від дня його народження.

Таке рішення ухвалили 1 березня на позачерговому засіданні міськвиконкому.

За словами головної архітекторки Житомира Ольги Бронштейн, місце встановлення пам'ятної дошки, її ескіз, зображення та текст із QR-кодом погодили на засіданні міської комісії з топоніміки 23 лютого.

"Встановлюємо на фасаді будинку КП "Парк", прошу погодити ескіз дошки та місце її встановлення за адресою: місто Житомир, бульвар Старий, 34. На засіданні комісії з топоніміки було прийняте таке рішення, відпрацьований сам ескіз дошки та текст, який буде через QR-код", — сказала Ольга Бронштейн.

Зокрема, на пам'ятній дошці буде написано: "На цьому місці був розташований палац, в якому 1907 по 1919 роки жив громадський діяч і благодійник барон Іван Максиміліанович де Шодуар".

У Житомирі встановлять пам'ятну дошку меценату барону де Шодуару — до 165-річчя від дня його народження
На стіні цієї будівлі (зліва) на території центрального парку в Житомирі встановлять пам'ятну дошку меценату Івану Максиміліановичу де Шодуару. Суспільне Житомир

Відкриття дошки запланували на 3 березня до 165-річчя від дня народження мецената.

Під час засідання міськвиконкому Житомирський міський голова Сергій Сухомлин сказав, що невдовзі перейменують і сам центральний парк — з імені Юрія Гагаріна на Шодуарівський. Проєкт рішення вже підготовлений, і буде внесений на засідання найближчої сесії Житомирської міськради.

У проєкті рішення, зокрема, сказано, що ініціатива перейменувати парк належить ГО "Архео" та погоджена рекомендаціями міських комісій та краєзнавчих довідок. Також під час громадського обговорення за допомогою платформи електронної демократії E-Dem за перейменування парку на Шодуарівський проголосувало 230 житомирян, і тільки 8 містян висловили бажання не перейменовувати житомирський парк.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок