Громаді на Житомирщині прокуратура через суд повернула майже 380 га землі вартістю понад 30 мільйонів

Громаді на Житомирщині прокуратура через суд повернула майже 380 га землі вартістю понад 30 мільйонів

Приміщення прокуратури Житомирської області
Приміщення прокуратури Житомирської області . Фото: Житомирська обласна прокуратура

За позовом Коростенської окружної прокуратури Чоповицькій громаді через суд повернули з незаконного володіння майже 380 гектарів землі вартістю 31 мільйон 300 тисяч гривень.

Про це на своєму сайті поінформувала пресслужба прокуратури Житомирської області.

У повідомленні сказано, що йдеться про сотню земельних ділянок, якими на правах приватної вланості упродовж кількох років користувалися два сільськогосподарські підприємства.

Однак прокурори встановили, що ці два підприємства набули права власності з порушенням законодавства.

"У 2021 році колективне сільгосппідприємство під виглядом правонаступництва сільськогосподарського ВАТ, ліквідованого ще у 2005 році, на підставі державного акту на право колективної власності на землю, зареєструвало за собою право приватної власності на угіддя. При тому, що ці земельні ділянки в силу закону належать новоутвореним об’єднаним територіальним громадам. У подальшому, частина зазначених земельних ділянок КСП передано у приватну власність підконтрольному ТОВ, яке, в свою чергу, передало їх у користування іншому суб’єкту господарювання", — йдеться у повідомленні.

Окружна прокуратура скерувала до суду позов аби витребувати з незаконного володіння землю на користь громади. Господарський суд Житомирської області визнав вимоги обґрунтованими і підтримав позицію прокуратури.

Раніше Суспільне повідомляло, що на Житомирщині чиновниця нелегально переоформила 72 земельні ділянки — збитки від оборудки склали майже 3,3 мільйона гривень.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок