Перейти до основного змісту
Верховний Суд скасував рішення Житомирської облради про згоду на видобуток лабрадориту столичним підприємством

Верховний Суд скасував рішення Житомирської облради про згоду на видобуток лабрадориту столичним підприємством

Лабрадорит
Лабрадорит. Фото: Вікіпедія

Верховний Суд України скасував рішення Житомирської облради від 2018 року, яким депутати погодили дозвіл на видобування лабрадориту одній зі столичних фірм на родовищі "Верхолузьке-2".

Про це в коментарі Суспільному розповіла речниця Прокуратури Житомирщини Тетяна Гоша.

За її словами, Верховний Суд задовольнив касаційну скаргу Житомирської обласної прокуратури у сфері надрокористування. Суд скасував постанову апеляційної інстанції і залишив в силі рішення Житомирського окружного суду. Зокрема, в частині визнання протиправними двох документів: протоколу Держкомісії України по запасах корисних копалин про обстеження родовища, а також рішення Житомирської облради про надання погодження на отримання спецдозволу на користування надрами.

"Свого часу столичне підприємство, не будучи користувачем надр, отримало від Держкомісії геолого-економічну оцінку родовища, а від депутатів обласної ради у 2018 році – погодження на отримання відповідного спецдозволу для видобутку на гранітному родовищі Верхолузьке-2. Це родовище лабрадоритів площею понад два гектари на Черняхівщині. Прокурори встановили, що такі дії були вчинені з порушенням Кодексу України про надра та інших законодавчих актів і звернулися до суду, аби скасувати ці рішення. У першій інстанції суд прийняв рішення на користь прокуратури. Відповідачі подали апеляцію, але Житомирська обласна прокуратура подала касаційну скаргу до Верховного Суду, який постановив остаточне рішення", — розповіла Тетяна Гоша.

Що відомо про родовище Верхолузьке-2

За інформацією із сайту Державної служби геології та надр України, що вперше геологорозвідувальні роботи на родовищі Верхолузьке-2 провели у 1973 році. Детальну розвідку родовища за технічним завданням товариства з обмеженою відповідальністю "Стоун-3", яке мало спецдозвіл на користування надрами для геологічного вивчення родовища Верхолузького-2, провели у 2007-2008 роках.

У 2013 році ТОВ "Стоун-3" припинило існування, продавши зібрану інформацію ТОВ "Маркет-25", яке у 2014 році продало цю інформацію ТОВ "Пайол". За даними сервісу YouControl, це підприємство зареєстроване на Київщині зі статутним капіталом у півтори тисячі гривень. Основним видом його діяльності є добування декоративного та будівельного каменю, вапняку, гіпсу, крейди та глинистого сланцю.

У вересні 2018 року Прокуратура Житомирщини заявила позов про скасування рішення обласної ради щодо незаконного погодження спецдозволу на видобування лабрадориту.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Топ дня

Вибір редакції

На початок