556 пунктів "Пунктів незламності" розпочали роботу в Житомирській області. Із них 334 стаціонарних.
Про це Суспільному розповів спеціаліст соціального захисту населення Житомирської обласної військової адміністрації Сергій Перегуда.
За словами Сергія Перегуди, стаціонарні пункти знаходяться при адміністраціях, органах місцевого самоврядування, закладах освіти, охорони здоров’я.
"При ДСНС створено 56 "Пунктів незламності", при Головному управлінні Національної поліції — п’ять, при райдержадміністрації — два, при обласній військовій адміністрації — один, при залізничних вокзалах — три. Також в області створені 166 "Пунктів незламності відповідального бізнесу", — розповів Сергій Перегуда.
Головна вимога при облаштуванні "Пункту незламності" це автономне життєзабезпечення, каже начальник управління надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Житомирської міської ради Микола Дідківський.
За його словами, в Житомирі визначено 18 об’єктів, де працюють "Пункти незламності". Працюватимуть вони за потреби.
"Якщо це трапиться серед ночі, коли буде комендантська година, то "Пункти незламності" розпочинають свою роботу з шостої години ранку, — каже Микола Дідківський. — Якщо це будній день, то через дві години, як буде оголошений блекаут. Наприклад, як у цьому закладі (в одному з міських ліцеїв — ред.), то тут дітки мають покинути школу. І адміністрація ліцею починає працювати як адміністрація "Пункту незламності".
Наталія Міненко — директорка одного із ліцеїв Житомира, де розміщений "Пункт незламності". Знаходиться він у фоє школи. В пункті є ліхтарі, одноразовий посуд, чай, кава, вода питна, є засоби для гігієни, є ковдри.
"Саме головне, що це приміщення має інтернет, який не підв’язаний під світло. У любий момент люди можуть підзарядити телефони, тому що у нас є генератор. Він чекає, і якщо знадобиться, то він буде працювати. Є теплова пушка, є булерьян. Ми, за потреби, можемо його винести на вулицю. Є дрова, посуд. Ми зможемо, при потребі, надати харчування", — каже Наталія Міненко.
За її словами, для матерів із дітьми у ліцеї облаштували спеціальну кімнату, де можна відпочити на ліжку, є аптечка та іграшки.
За словами Наталія Міненко, одним із приміщень "Пункту незламності" також є шкільне укриття.
"Велике приміщення у нас в укритті, яке ми теж використовуємо. Зараз приймаємо цивільне населення, якщо вночі тривога. Але в любий момент воно теж готове прийняти людей", — каже Наталія Міненко.
Як раніше повідомляло Суспільне, в листопаді 2022 року на Житомирщині розпочали роботу "Пункти незламності". Тоді відкрилися 330 пунктів, понад 30 з них — у Житомирі.
В 2023 році в Житомирі "Пункти незламності" відновили роботу із першого жовтня.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube