З 18 по 21 липня у Житомирі провели чотириденний First Aid Arts-тренінг для психологів, працівників громадських організацій та волонтерів, які надають допомогу при психологічній травмі. Про це Суспільному розповіла виконавча директорка НУО "Сучасний формат" Жанна Соловйова.
За її словами, учасниками тренінгу стали 12 людей, які є психологами чи волонтерами та працюють з військовими, родинами воїнів або з дітьми чи молоддю з інвалідністю. З новими мистецькими підходами у роботі їх ознайомила тренерка, логопединя, терапевтка з корекції, сертифікована фасилітаторка Сідні МакНотон, яка спеціально для цього приїхала зі США.
У коментарі Суспільному Сідні МакНотон розповіла, що працює з учасниками за спеціально розробленою програмою.
"За цією програмою вже працювали у США, Венесуелі, Молдові, Румунії, а також в Афганістані, зокрема, з біженцями, які змушені були втекти з країни. У 2022 році цю програму переклали українською мовою і почали в Україні проводити такі тренінги", – каже тренерка.
В основі цієї програми з надання першої допомоги при отриманні психологічної травми – мистецтво.
"Я використовую метод мистецтва, творчі і креативні засоби для зцілення душі. За допомогою них людина, яка перебуває у стресі, може легше самоврегулюватися та прийти до ладу, нормалізувати свій стан нервової системи. Це означає, що буде не просто реакція на стрес, а відповідь на нього", – пояснює Сідні МакНотон.
Тренерка з Америки вражена вмотивованістю учасників.
"Я дуже вражена тим, наскільки українці вмотивовані навчатися, – каже Сідні МакНотон. – Вони вже демонструють, як можуть використовувати нові знання і навички у своїй роботі. Всі учасники тренінгу отримали понад 20 спеціальних інструментаріїв, за допомогою яких вони зможуть допомогти собі та іншим людям подолати стрес, психологічну травму та поліпшити свій емоційний стан".
Одна з учасниць тренінгу – Анастасія Лоринець. Вона є вчителькою початкових класів у Житомирі. Також має досвід роботи з дітками з інвалідністю. У коментарі Суспільному Анастасія розповіла про свої враження від тренінгу.
"Не очікувала, що це буде настільки інтенсивний практикум, – каже Анастасія Лоринець. – Я працюю з різновіковими дітками і тут дізналася багато практичних кейсів, які можна використовувати під час уроків або у позаурочний час. Наприклад, спеціальні рухливі вправи, які допоможуть учням звільнитися від стресу, а також низку інструментів, які допоможуть дітям адаптуватися до певної ситуації".
Тренінг провели в новоствореному молодіжному просторі, над ремонтом якого під час обміну "ВідНОВА:UA" працювали молоді люди з різних куточків України.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: