З першого липня 2023 року у тролейбусах Житомира не будуть працювати кондуктори – готівкою можна буде розраховуватися лише у водія тролейбуса. Про це Суспільному Житомир розповів директор житомирського ТТУ Сергій Лазарєв.
За його словами, в Україні таку практику вже запровадили у Вінниці. На початок 2023 року у житомирському ТТУ працювали понад 190 кондукторів. Станом на 17 травня на маршрутах тролейбусів №№2, 3, 1а у години пік працюють 34 кондуктори. З впровадженням автоматичної оплати проїзду і подальшим переходом пасажирів на безготівкову оплату, затребуваність кондукторів поступово знижувалася.
"З четвертого кварталу минулого року (2022 року – ред.) ми планували скоротити всіх кондукторів на підприємстві. Але у зв'язку з тим, що співвідношення готівкового і безготівкового розрахунків зростало не так, як ми очікували, то ми продовжили роботу кондукторів до другого кварталу поточного року. Зараз кількість пасажирів, які сплачують готівкою, зменшилася до 30 відсотків, тому ми плануємо до першого липня провести скорочення, після чого кондукторів в комунальному транспорті більше вже не буде", – розповів директор ТТУ.
Житомирянин Олег каже, що скорочення кондукторів підтримує.
"Дуже позитивно ставлюся – кожен повинен платити і відповідати за свій проїзд. Ніхто ж не їде без оплати зараз. Я міг би не платити, у мене безплатний проїзд, але я вибиваю чек, щоб бути спокійним", – говорить чоловік.
Самі ж водії тролейбусів розповідають, що до такої ініціативи ставляться скептично – кажуть, що без кондукторів водіям працювати незручно.
"Важко, дуже важко. Не встигаємо за графіком. Керувати тролейбусом важко: то різко гальмуємо, то різко розганяємося. Нам, водіям, незручно так працювати", – говорить водійка тролейбуса № Інна.
За словами заступника начальника ДЕПО з експлуатації житомирського ТТУ Сергія Корнійчука, поєднувати керування транспортом та видачу квитків водіям буде непросто.
"Є складність у керуванні тролейбусом, адже для водія головне – це безпека пасажирів та безпека руху. Водій тролейбуса – це не звичайний пересічний водій, який дивиться лише за дорогою, асфальтовим покриттям та пішоходами. Водій тролейбуса має слідкувати ще й за контактною мережею зверху над тролейбусом. Тобто це друга тролейбусна дорога, і він за нею теж має стежити. Відволікання і вигляді видачі квитка під час руху категорично заборонене. Квитки можуть видаватися тільки на зупинках", – говорить Сергій Корнійчук.
Зі скороченням кондукторів зросла кількість працівників у Службі контролю – наразі в Житомирі працюють 24 контролери.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube