Ілля Криницький – начальник відділу IT Житомирського трамвайно-тролейбусного управління. Саме він озвучує оголошення у громадському транспорті Житомира. Почав це робити наприкінці 2016 року, розповів Ілля кореспондентам Суспільного.
Ілля Криницький каже, що розпочав озвучувати оголошення із власної ініціативи, коли у Житомирі відбувалось перейменування вулиць і нові назви дали зупинкам міського транспорту. Спочатку Ілля не був впевнений, чи зможе чітко, з інтонацією читати оголошення. Записи робив вдома на власній апаратурі.
"Думаєш, а може тобі скажуть, що ні, – розповідає Ілля. – Раптом не вийде. Почуєш, що у транспорті говорять, що голос поганий. Але ні. Зараз записуєш оголошення за дві хвилини, обробив, запустив у тролейбусі – і все".
За словами Іллі, для кожного тролейбуса записується окрема флешка з новими файлами. У кожного тролейбуса є свій номер. В депо поставили, перевірили, якщо все добре, тролейбус далі їде з новою озвучкою. Все робиться швидко, каже чоловік і демонструє один із записів, який звучить в тролейбусах Житомира.
"Тролейбус працює без кондуктора. Оплата готівкою здійснюється у водія. Шановні пасажири, сплачуєте за свій проїзд. Штраф за безготівковий проїзд стягується у двадцятикратному розмірі від вартості проїзду", – йдеться у звуковому повідомленні.
Кореспонденти Суспільного в одному з тролейбусів міста запитали трьох пасажирок, які їхали разом, чи подобається їм голос, який інформує їх про назви зупинок та прохання оплатити проїзд.
"Голос дуже прекрасний, дуже добре, – кажуть пасажирки тролейбуса. – Запам'ятався. Душевний. Головне, що всім чути і всім зрозуміло, що говорять. Ми приїжджі, почули цей голос. І, знаєте, він дає зрозуміти, що потрібно заплатити, бо завтра ти підеш на пари пішки".
Озвучку зупинок Ілля Криницький називає звичайною роботою, яку стимулюють самі пасажири.
"Те, що містяни чують мій голос, є для мене стимулом, щоб далі вдосконалюватись, покращувати якість нашого перевезення. Будемо робити місто кращим", – каже Ілля Криницький.
Читайте також
- Тату-майстриня Ліна Костенко з Краматорська продовжила свою власну справу у Житомирі.
- Нащадок роду Терещенків хоче відродити коноплярство на Житомирщині й планує створити найбільшу в Європі плантацію.
- Як адаптувалася до воєнних реалій Житомирська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олега Ольжича.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: