В Малині на Житомирщині через паводок довелося розібрали єдину переправу, яка з’єднує дві частини міста. Відновити тимчасовий міст у найближчий час неможливо, розповів Суспільному заступник Малинського міського голови Павло Іваненко.
За словами Павла Іваненка, переправу довелось розібрати, адже через спуск води з водосховища вода б підтопила сусідній район. Відновлювати тимчасовий міст у найближчий час неможливо, адже тимчасова споруда не витримає такого потоку води.
"У водосховище почала прибувати вода, критичний рівень був 4,5 метри. На комісії ТЕБ та НС було прийнято рішення почати спуск води з нашого водосховища. І для того, щоб уникнути підтоплення приватних домоволодінь, потрібно було розібрати оці тимчасові переправи, які були змонтовані. Станом на сьогодні (7 квітня – ред.) рівень води в водосховищі 4,42. Комісія ТЕБ та НС прийняла рішення опустити даний рівень до чотирьох метрів. Поки не буде у водосховищі відмітка в чотири метри, про якісь там рухи далі й годі говорити", – сказав Павло Іваненко.
За словами Павла Іваненка, на створення нової тимчасової переправи в Малині виділили гроші з резервного фонду обласного бюджету.
"Виділили чотири мільйони гривень на подолання наслідків цієї техногенної-екологічної катастрофи. Це включається відбудова оцих переправ, для того, щоб місто могло нормально функціонувати", – каже заступник міського голови.
Громадський транспорт та транспорт екстрених служб пустили через греблю у межах міста.
Власникам приватних автівок, щоб дістатись із однієї частини Малина до іншої, потрібно долати відстань у майже 30 кілометрів, об’їжджаючи через ближні села, розповідає місцевий житель Руслан.
"Зробили об’їзну дорогу через села. Якщо їхати в центр міста, то звідси – десь 30 кілометрів. Ми їдемо в центр міста, там сідаємо на автобус – пускають через дамбу", – каже Руслан.
Місцевий житель Василь розповідає, що три дні тому ще цілою переправою проїхав до свого знайомого. Наступного ранку побачив лише залишки мосту.
"Був у друга – син помер, то ми переїхали туди, а назад уже прорвало. Вже третій день по-моєму", – каже Василь.
Окрім Малина, вода прибула і на промисловий об’єкт за містом – потік води у річці Ірша пробив собі нове русло у промисловий кар’єр, що знаходиться у кількох кілометрах від Малина. На місці працівники намагаються відвести воду за допомогою штучних дамб. Місцевий житель Віталій каже, що потік води продовжується, а кар’єр затоплений на десятки метрів.
"Ну метрів 20 буде, мені здається. Це не горе, горе у нас там, з переправою", – каже Віталій.
Що відомо
- 30 березня у Малині затопило пішохідну переправу через річку Ірша поряд з мостом, зруйнованим військами РФ. Надвечір 30 березня ситуацію вдалося врегулювати – затоплену пішохідну переправу через річку відремонтували. Третього квітня комісія з ТЕБ та НС прийняла рішення провести поверхневий скид води у Малинському водосховищі, щоб зберегти греблю на річці Ірша. Пішохідну та транспортну переправи закрили.
- Шостого квітня на засіданні Житомирської обласної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняли рішення виділити чотири мільйони гривень на створення нової тимчасової переправи в Малині.
Читайте також
- Впродовж двох діб 28 та 29 березня після негоди на Житомирщині із приватних домогосподарств Коростенського та Звягельського районів рятувальники відкачали майже пів тисячі кубометрів води.
- 28 березня ввечері прорвало дамбу в урочищі Виспа в Романові – за ніч води в річці не стало. Вона частково затопила городи та приватні ділянки людей, розташовані неподалік русла.
- Через підтоплення понтонної переправи біля зруйнованого мосту київська маршрутка тимчасово не буде заїжджати в селище Народичі.
- На річці Грезля у Житомирській області вода зруйнувала переправу. Через дощі рівень води у річці Грезля у Народицькій громаді зріс і водою розмило переправу, побудовану замість мосту, що з’єднував села Грезля та Радча. Цей міст так само як і ще три інших мости в громаді був підірваний у 2022 році військовими РФ.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: