180 мільйонів гривень: міськрада Житомира просить ВРУ передбачити кошти, аби погасити різницю в тарифах на тепло

180 мільйонів гривень: міськрада Житомира просить ВРУ передбачити кошти, аби погасити різницю в тарифах на тепло

180 мільйонів гривень: міськрада Житомира просить ВРУ передбачити кошти, аби погасити різницю в тарифах на тепло
. Засідання сесії міської ради. Житомир, 23 лютого 2023 року. Фото: Ірина Остапчук для Суспільне Житомир

23 лютого депутати Житомирської міської ради на сесії прийняли звернення до голови Верховної ради України з проханням внести зміни до держбюджету на 2023 рік, щоб передбачити кошти на погашення різниці в тарифах на теплову енергію. Станом на кінець 2022 року ця різниця склала в межах 180 мільйонів гривень, сказав у коментарі Суспільному керівник КП "Житомиртеплокомуненерго" Дмитро Рогожин.

За його словами, наразі "Нафтогаз" всім тепловикам відправляє обов’язкове списання і знімає з рахунків кошти.

"Але нам треба сплачувати за енергоносії, враховуючи, що паливо подорожчало майже в два рази. І тариф збитковий – ми не отримуємо при цьому 24% коштів. Тому і звертається міська рада. Держава виступає регулятором, тому потрібно взяти до уваги, щоб державна або погасила цей борг, або включила у порядок врахувань – це 812-а Постанова, яка лежить у Верховній раді. На даний час по різниці в тарифах держава винна 38,5 мільярдів гривень. Якщо немає цих коштів в бюджеті, то треба врахувати в бюджеті 2023 року, це по-перше, і по-друге, врахувати в Постанові, щоб різниця в тарифах, яка вже прийнята комісіями на містах і в областях, була врахована в розрахунках. Ці два питання треба винести на розгляд ВРУ і уряду", – сказав Дмитро Рогожин.

180 мільйонів гривень: міськрада Житомира просить ВРУ передбачити кошти, аби погасити різницю в тарифах на тепло
Керівник КП "Житомиртеплокомуненерго" Дмитро Рогожин. Житомир, 29 вересня 2022 року. Фото: Леонід Харшан для Суспільне Житомир

Житомирський міський голова Сергій Сухомлин під час сесії міськради зазначив, що "Нафтогаз" може списати з рахунків підприємства "Житомиртеплокомуенерго" 70 мільйонів гривень. За його словами, найближчими днями Верховна рада може проголосувати за виділення з державного бюджету 38 мільярдів гривень на списання різниці в тарифах.

"Тут прохання до всіх фракцій попрацювати з депутатами, які представляють Житомирщину, для того, щоб дійсно всі міста отримали ту різницю в тарифах, яка їм необхідна для стабільної роботи комунальних підприємств", – сказав міський голова.

Що відомо

  • Під час опалювального сезону тарифи на тепло для населення в Житомирі не зростуть. Нові тарифи на тепло, які розглянули п’ятого жовтня 2022 року на виконкомі Житомирської міської, затвердили для того, щоб вирахувати компенсацію різниці в тарифах.
  • Заборгованість житомирян за тепло перед "Житомиртеплокомуненерго" станом на середину лютого 2023 року становить близько 200 мільйонів гривень. У комунальному підприємстві збираються провести претензійну роботу з боржниками.
  • Мешканцям 99 багатоквартирних будинків Житомира зменшать плату за тепло.

Читайте також

  • Сміттєпереробний завод вже працює – Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.
  • На Житомирщині шістнадцятирічна дівчина з інвалідністю пише вірші та мріє про зустріч з Залужним.
  • Співачка Надя Дорофєєва привезла на могилу загиблого Героя України Андрія Верхогляда його погони підполковника.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок