Сміттєпереробний завод вже працює – Житомирський міський голова Сергій Сухомлин

Сміттєпереробний завод вже працює – Житомирський міський голова Сергій Сухомлин

Сміттєпереробний завод вже працює – Житомирський міський голова Сергій Сухомлин
Сміттєпереробний завод у Житомирі. Лютий 2022 року, архівне фото Суспільного Житомир

Перша черга сміттєпереробного заводу, збудованого на околиці Житомира за кошти приватного інвестора, вже працює. Про сказав Житомирський міський голова Сергій Сухомлин на сесії міськради 23 лютого під час розгляду питання про функціонування міського полігону твердих побутових відходів.

За словами Житомирського міського голови, наразі на заводі готуються до запуску другої черги переробки сміття.

"Ми не анонсували і не розрізали стрічок на відкритті заводу, бо розуміли, що він у свій час привертав увагу багатьох, у тому числі, і російських ЗМІ. Тому ми в час війни не акцентували на цій події увагу. Перша черга сміттєперобного заводу вже працює, глибина переробки на сьогодні складає приблизно 40-45%. Найближчим часом мають приїхати хорватські спеціалісти і запустити другу чергу, тоді глибина переробки буде згідно проєкту 80-85%. На таку глибину переробки мають вийти за декілька місяців. Тож, в принципі цей проєкт рухається", – сказав Сергій Сухомлин.

Також він додав, що проєкт рішення не буде вступати в силу без підписання договору між заводом з переробки сміття і перевізниками. У тексті проєкту сказано, що забезпечувати приймання на міському полігоні захоронення побутових відходів буде комунальному підприємству "Автотранспортне підприємство 0628".

Що відомо

  • За планом, до початку 2022 року у Житомирі на околиці міста планували побудувати перший в Україні сміттєпереробний завод за гроші інвестора потужністю 85 тисяч тонн у рік. Проєктна вартість будівництва заводу становила 9 мільйонів євро. Заявлялося, що початкова потужність складатиме 85 тисяч тонн переробки сміття Житомира у рік.
  • У квітні 2021 року інвестор повідомив, що будівництво сміттєпереробного заводу у Житомирі розпочнеться у травні.
  • 20 вересня 2021 року у вже зведений фундамент одного з цехів майбутнього сміттєпереробного заводу заклали символічну капсулу.
  • На початку лютого 2022 року на сміттєпереробному заводі завершували монтаж обладнання, першу промислову партію сміття планував прийняти в лютому-березні 2022 року, але на заваді стала повномасштабна війна з Росією.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок