Три тисячі гривень штрафу: на Житомирщині екологи оштрафували чоловіка за спалювання сухостою

Три тисячі гривень штрафу: на Житомирщині екологи оштрафували чоловіка за спалювання сухостою

Три тисячі гривень штрафу: на Житомирщині екологи оштрафували чоловіка за спалювання сухостою
. Екологи оштрафували чоловіка, який палив сухостій під Коднею. Житомирщина, листопад 2022 року. Фото: Держекоінспекція Поліського округу

Інспектори з охорони навколишнього природного середовища Державної екологічної інспекції Поліського округу оштрафували чоловіка за спалювання сухостою на три тисячі гривень. Про це Держекоінспекція повідомила 18 листопада на своїй сторінці у мережі Facebook.

Палія сухостою екологи виявили під час рейду неподалік села Кодня. Чоловіка оштрафували на три тисячі гривень за статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

"Скільки ми застерігаємо не палити, нагадуємо про великі штрафи – все одно спалюють і роблять вигляд, що не чули про заборону. Навіть з настанням холодів держінспектори з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу виявляють факти спалювання сухої рослинності. Паліям байдуже, що вогонь та дим шкодять здоров’ю людей, навколишньому середовищу, знищують усе живе, забруднюють атмосферне повітря", – йдеться у повідомленні Держекоінспекції.

Екологи нагадують, що підпал сухої рослинності карається законом, а під час дії воєнного стану такі підпали можуть кваліфікуватися як диверсії. Вони становлять додаткову небезпеку, відволікають від виконання бойових завдань рятувальників та правоохоронців, чим знижують обороноздатність країни.

Як можуть покарати за спалювання трави

За спалювання сухої трави штраф складає від 3060 до 6120 гривень. Якщо пожежа трапилася на території природно-заповідного фонду, то від 6120 до 12240 гривень.

Кримінальна відповідальність через пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів складає від 91 800 до 153 тисяч гривень або обмеження чи позбавлення волі від 2 до 5 років.

Якщо під час пожежі загинули люди чи тварини, то санкція статті передбачає від 5 до 10 років позбавлення волі. Спалювання сухої трави може прирівнюватись до диверсії й карається позбавленням волі до 15 років.

Що відомо

  • Президент Володимир Зеленський підписав закон, який вносить зміни до деяких законодавчих актів щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, на торфовищах та землях інших категорій.
  • Від 170 гривень до 6 тисяч зросте штраф за підпал сухої трави. За підпал у зоні природно-заповідного фонду українцям треба буде сплатити 17 тисяч, а посадовцям всі 25 тисяч гривень.

Ще по темі

  • Працівники лісової охорони Коростишівського лісгоспу спільно з поліцейськими затримали чоловіка, який підпалював ліс та очерет, намагаючись спричинити масштабну пожежу.
  • У березні житомирські рятувальники закликали населення утриматися від спалювання залишків сухої рослинності.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

На початок