Від 170 гривень до 6 тисяч зросте штраф за підпал сухої трави. Уряд підтримав новий законопроект. Як сказав Суспільному міністр юстиції Денис Малюська, штраф у 170 гривень не покривав собівартості складання адмінпротоколу і не зупиняв паліїв. За підпал у зоні природно-заповідного фонду українцям треба буде сплатити 17 тисяч, а посадовцям всі 25 тисяч гривень. Матеріал Дар’ї Янушкевич.
140 гектарів сухої трави і лісової підстилки горить біля села Сорокошичі Козелецького району. Відучора її ліквідують 165 людей і 34 одиниці техніки. Для гасіння пожежі рятувальники залучили авіацію – літаки АН-32п скидають воду. Робили це тричі. Гасіння пожежі триває і досі.
Загорівся ліс біля села Сорокошичі вчора о 13:20. Причина пожежі наразі встановлюється, сказав Суспільному речник ДСНС в області Євгеній Дубина. З його слів, у 99 % причина пожежі - людський фактор. Через це уряд пропонує посилити відповідальність і підвищити штрафи за підпал трави.
«Ми підвищили істотно штрафи. Для громадян межа – 6 тисяч гривень. Для посадових осіб 17 тисяч гривень. А якщо це все6 відбувається в межах природного-заповідного фонду там максимальна сума для громадян – 17 тисяч гривень, а максимальний розмір для посадових осіб –близько 25 тисяч гривень. Штрафи великі і істотні. Сподіваємося, це зупинить практику спалювання усього чого тільки можна», - сказав міністр юстиції України Денис Малюська.
Начальник відділу екологічного нагляду Державної екологічної інспекції в області Олег Федоренко каже: «Зловити того палія буде ще в 10 разів складніше, ніж було до цього. Розумієте, якщо горить на 100 га природного угіддя і коли приїжджає ДСНС, або екологічний інспектор паліїв там вже немає.»
Це панорама вигорілого лугу під Новгород-Сіверським. Суха трава з чагарниками палала до вчора. Віталій Кром – місцевий житель, каже, протягом тижня загоряння з’являлися в різних місцях.
«Горіло і навпроти Льонзаводу, горіло тут, горіло біля Джагані. Тому це чиїсь сплановані підпали. Таке враження, що вони були зроблені в один і той же час. Вже доба як воно не горить. Вчора, позавчора воно ще горіло.»
Це відео відзняла місцева жителька Олена Асадча. Так горів луг під Новгородом-Сіверським вчора.
Віталій Кром каже, штрафи за підпал сухої трави слід би збільшувати ще.
«Якщо тут шкода нашій екосистемі нанесена, треба рахувати від нанесеної шкоди. Якщо в нас з нашим режимом від корона вірусу штрафи 17 тисяч, то тут повинні бути як мінімум не менше 17-ти, а той усі шістдесят. Людям взагалі повинно бути невнадливо таке робити.»
Одна із найбільших пожеж в області з початку року сталася в суботу, 30 березня, у Баранівці, що в Семенівському районі. Там через підпал сухої трави згоріли 7 хат, вогонь пройшов 20 гектарів територій.
«Рідний брат приїхав з Чернігова. Він хотів тут приїжджати і жити. Але уже нікуди приїжджати і ніде жити», - каже власниця будинку, що згорів Ольга Макаревич-Пархоменко.
Голова Орликівської сільради каже, що причина пожежі – підпал сухої трави.
Хто підпалив суху траву біля села, не знайшли. Люди не писали заяву до поліції, кримінальне провадження з цього приводу не відкривали, сказала Суспільному Юлія Ковтун, речниця поліції області. Загалом, від початку року на Чернігівщині горіло 695 полів і чагарників, 8 лісів і 5 торф’яників. Через спалювання сміття і листя біля будинків людей виникло 38 пожеж, 3 людини загинули.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 92 гектари сухої трави вигоріло за добу на Чернігівщині
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Чернігівщині цього року сталося вдвічі більше пожеж – горіла суха трава