25 січня поліція встановила особу причетного до повідомлення про так зване "мінування" житомирської школи №22. Про це Суспільному розповіла речниця Нацполіції області Алла Ващенко.
Повідомлення про те, що поліція встановила особу чоловіка, причетного до повідомлення про так зване "мінування" житомирської №22, з'явилося близько першої години дня у телеграм-каналі Житомирської міської ради.
"Увага! Поліцейські повідомили, що встановили особу причетного до інформації щодо замінування ЗОШ №22. Ним виявився 48-річний житомирянин. У нього вилучили телефон та sim-карту. Діти повернулися до навчального процесу", – йдеться у повідомленні.
Розповідаючи про подробиці справи, речниця Нацполіції області Алла Ващенко сказала Суспільному, що телефонне повідомлення про "мінування" школи №22 надійшло до поліції близько 10 години ранку 25 січня.
"Отримали повідомлення про вибухівку, яка нібито знаходиться в одній зі шкіл Житомира. На місці евакуювали учнів та вчителів. Під час обстеження школи жодних небезпечних речовин не було виявлено. За кілька годин поліцейські встановили особу псевдомінера, яким виявився 48-річний житомирянин", – каже Алла Ващенко.
Чоловіка доставили у відділок для з’ясування всіх обставин. Попередньо затриманий пояснив, що зателефонував з неправдивим повідомленням про мінування з хуліганських мотивів.
Під керівництвом Житомирської окружної прокуратури слідчі оголосили йому про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.
ОНОВЛЕНО на 17.00
За словами Алли Ващенко, 48-річного псевдомінера зараз допитують. Сам він сказав, що дзвінок до поліції зробив у стані алкогольного сп'яніння.
"За місцем його проживання проведено необхідні слідчі дії, вилучено телефон, з якого було здійснено телефонне повідомлення, а також інші докази, що цей чоловік причетний до правопорушення. Йому вже оголошено про підозру і, відповідно, загрожує покарання у вигляді реального позбавлення волі на термін від двох до шести років. Поки що говорити про зв'язок між будь-якими іншими повідомленнями в нас підстав немає", – розповіла Алла Ващенко.
Чоловік, якого підозрюють у правопорушенні, каже, що повідомлення про замінування здійснив у стані алкогольного сп’яніння.
"П’яний був, голова боліла, – каже чоловік. – Просто почув, що у всіх школах це робиться і подумав, що може пройде так. На "102" подзвонив, а потім через годину подзвонив вибачився. А потім хлопці приїхали".
Про "мінування" у міській школі №22 дізналися о 9.45, коли до навчального закладу приїхала поліція. Пів тисячі учнів та працівників одразу евакуювали з приміщення.
"Ми швидко та організовано вивели дітей. Ми на безпечній дистанції спочатку знаходилися на території школи. Так як у нас тут поряд 14 школа, ми звернулися до директора і вона нам запропонувала свою допомогу. В них було безпечно і ми перевели дітей в школу №14. Там чекали, поки керівник слідчо-оперативної групи дозволить нам повернутися назад", – говорить заступниця директора школи №22 Тетяна Антонюк.
За півтори години навчальний процес у школі відновили.
Що відомо
- 24 січня у Житомирі поліція отримала чергове повідомлення про замінування – перевіряли садочки, лікарні, торговельні центри і аеропорт.
- У Житомирі батьківські загони допомагатимуть евакуювати дітей у разі "мінувань" освітніх закладів.
- Зранку 14 грудня на електронну пошту закладу, розміщеного у торговельному центрі Житомира, надійшло повідомлення про замінування.
- 9 грудня у Житомирі знову перевіряли інформацію про замінування одного з магазинів у торговельному центрі.
- 3 грудня у Житомирі перевіряли інформацію про замінування двох торговельних центрів.
- 25 листопада у Житомирі знову перевіряли два торговельних центри через повідомлення про замінування.
- У Житомирі тричі за сім днів повідомляли про замінування торгового центру.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber