Герман Галущенко обговорим із Рафаелем Гроссі ситуацію на ЗАЕС — Міненерго

Герман Галущенко обговорим із Рафаелем Гроссі ситуацію на ЗАЕС — Міненерго

Ситуація на ЗАЕС
Герман Галушенко з Рафаелем Гроссі на засіданні Ради керуючих МАГАТЕ у Відні. Міненергетики України

Міністр енергетики України Герман Галущенко зустрівся з генеральним директором Міжнародного агентства з ядерної енергії (МАГАТЕ) Рафаелем Гроссі та обговорив ситуацію на тимчасово окупованій Запорізькій АЕС.

Про це сьогодні, 7 червня, повідомили в Міністерстві енергетики України.

Зустріч відбулась у Відні, де очільник Міненерго бере участь у засіданні Ради керуючих МАГАТЕ:

"Герман Галущенко висловив занепокоєння технічним станом енергоблоків, браком кваліфікованого персоналу на станції, мілітаризацією майданчика АЕС, мінуванням периметра об’єкта та нестабільністю зовнішнього електропостачання через постійні російські обстріли", — йдеться в повідомленні.
Галущенко обговорим із Гроссі ситуацію на ЗАЕС — Міненерго
Герман Галушенко з Рафаелем Гроссі на засіданні Ради керуючих МАГАТЕ у Відні, 7 червня 2024. Міненергетики України

Галущенко обговорим із Гроссі ситуацію на ЗАЕС — Міненерго
Герман Галушенко з Рафаелем Гроссі на засіданні Ради керуючих МАГАТЕ у Відні, 7 червня 2024. Міненергетики України

Також Герман Галущенко подякував представникам МАГАТЕ за роботу постійних місій на ЗАЕС та інших атомних електростанціях України, зауваживши, що це важливий елемент забезпечення безпеки об’єктів.

Що відомо про окупацію Запорізької АЕС та присутність там МАГАТЕ

Запорізьку АЕС російські окупаційні війська захопили 4 березня 2022 року під час боїв за Енергодар. 12 березня 2022 року повідомлялося, що об'єкт контролюється російською компанією "Росатом". Станцію і далі обслуговує український персонал під контролем Росії, яких змушували отримати російське громадянство та підписати контракт з "Росатомом".

21 липня 2022 року війська РФ перебазували щонайменше 14 одиниць важкої військової техніки, зброю та вибухівку до машинної зали енергоблока у №1 на АЕС, що суперечить міжнародним законам щодо безпеки атомних електростанцій.

1 вересня 2022 року місія МАГАТЕ прибула на Запорізьку АЕС. До складу місії входять експерти з Польщі, Литви, Сербії, Китаю, Франції та інших країн. Представників Британії, США та Росії у ній немає.

7 жовтня 2022 року МАГАТЕ вдвічі збільшує кількість своїх експертів на Запорізькій АЕС. Тоді відбулася перша ротація. Відтоді на ЗАЕС присутні четверо представників міжнародної організації.

9 червня 2023 року, через зниження рівня води, яке спричинило підрив Каховської ГЕС росіянами, Державна інспекція ядерного регулювання України видала розпорядження "Енергоатому" вивести у "холодний зупин" енергоблок № 5 Запорізької АЕС. Експлуатація інших енергоблоків №1-4 та 6 також обмежена станом у "холодний зупин". 2 вересня 2023 року МАГАТЕ успішно провела 11 ротацію групи експертів на Запорізькій АЕС. У грудні 2023 року відбулася вже 15 ротація МАГАТЕ.

Окупанти заподіяли тимчасово захопленій Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС) збитків на суму попередньо 30 мільярд гривень. Недоотримана вигода "Енергоатома" становить понад 167 мільярдів гривень.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок