СБУ оголосила про підозру президенту "Мотор Січі" В'ячеславу Богуслаєву. Що відомо

СБУ оголосила про підозру президенту "Мотор Січі" В'ячеславу Богуслаєву. Що відомо

СБУ оголосила про підозру президенту "Мотор Січі" В'ячеславу Богуслаєву. Що відомо
. Фото: СБУ

Вчора, 22 жовтня, Служба безпеки України затримала В'ячеслава Богуслаєва, президента запорізького заводу "Мотор Січ" який спеціалізується на виробництві та ремонті авіаційних газотурбінних двигунів для гвинтокрилів та літаків. Його звинувачують у колабораційній діяльності та пособництві державі-агресору.

Інформацію про затримання Суспільному підтвердили в СБУ.

Також за інформацією Служби безпеки був затриманий начальник Департаменту зовнішньоекономічної діяльності підприємства.

СБУ затримала президента "Мотор Січі" В'ячеслава Богуслаєва. Що відомо
Речі знайдені в ході обшуку. Фото: СБУ

Керівників заводу підозрюють у постачанні товарів військового призначення для російської штурмової авіації. Згідно з інформацією слідства, вони діяли у змові з представниками російської корпорації "Ростех", яка є одним із головних виробників озброєнь для збройних сил РФ.

Для обходу санкцій на торгівлю з Росією, організатори схеми використовували підставні фірми у трьох країнах Близького Сходу, Європи і Східної Азії. Вони відправляли "замовлення" українському виробнику нібито для потреб нейтральної сторони.

СБУ затримала президента "Мотор Січі" В'ячеслава Богуслаєва. Що відомо
Речі знайдені в ході обшуку. Фото:СБУ

Проте після одержання продукції "посередники" переправляли її до Росії. Також ворог використовував своїх іноземних спільників для ремонту та обслуговування власної авіатехніки з використанням українських запчастин.

Отриману продукцію окупанти використовували для виробництва та ремонту російських ударних вертольотів типу:

  • Мі-8АМТШ-ВН "Сапсан";
  • КА-52 "Алігатор";
  • Мі-28Н "Нічний мисливець".

Відповідні зразки армійської авіації росіяни масово застосовували для повномасштабного вторгнення в Україну.

Що відомо про "Мотор Січ"

ПАТ "Мотор Січ" — одна з провідних у світі корпорацій з розробки, виробництва, ремонту та сервісного обслуговування авіаційних газотурбінних двигунів для літаків та вертольотів, а також промислових газотурбінних установок. Розташоване у Запоріжжі.

У 2019 році журналісти bihus.info повідомляли, що "Мотор Січ", попри заборону на експорт військової техніки до РФ, продовжили постачати деталі для двигунів російській армії. Після 2017 року — через спорідненого боснійського посередника. Ця боснійська компанія відправляла вантажі з деталями для вертольотів до Росії на дві російські фірми Богуслаєва — "ВКМС" та "ВК-МС".

З 2017 року тривають розслідування та судові справи з приводу продажу контрольного пакту акцій ПАТ "Мотор Січ" власникам китайської корпорації Skyrizon. В березні 2021 року Шевченківський районний суд Києва ухвалив рішення накласти арешт на цілісний майновий комплекс та 100% акцій підприємства "Мотор Січ". А президент Володимир Зеленський заявив, що не дозволить Китаю або будь-якій іншій країні придбати контрольний пакет акцій підприємства "Мотор Січ". Наразі китайська сторона висунула позов проти України у міжнародному арбітражному суді на суму $4,5 млрд.

В'ячеслав Богуслаєв — народний депутат 5, 6, 7, 8 скликань Верховної ради, був членом "Партії регіонів", член депутатської групи "Воля народу". Президент ПАТ "Мотор Січ".

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок