Китайські інвестори "Мотор Січі" збільшили суму позову проти України до 4,5 млрд доларів

Китайські інвестори "Мотор Січі" збільшили суму позову проти України до 4,5 млрд доларів

Китайські інвестори "Мотор Січі" збільшили суму позову проти України до 4,5 млрд доларів
Логотип запорізького заводу "Мотор Січ". Фото: УНІАН

Китайські інвестори ПАТ "Мотор Січ" з компанії Skyrizon збільшили суму позову проти України у міжнародному арбітражному суді до $4,5 млрд.

Про це повідомляється на сайті, де розміщують інформацію для акціонерів компанії.

У повідомленні зазначається, що сума збільшена через суттєві збитки, яких зазнали китайські інвестори:

"Внаслідок несправедливого ставлення Української держави до китайських інвесторів протягом останніх п'яти років та безперервного застосування незаконних заходів китайські інвестори зазнали значних збитків як в Україні, так і в Китаї", – йдеться в заяві.

Також китайські інвестори зазначають, що рішуче виступають проти "жорстокої поведінки українського уряду, який зловживає концепцією національної безпеки, політизує нормальну економічну та торговельну практику, зловживає державною владою та необґрунтовано пригнічує китайські підприємства".

Читайте також: Останнє китайське попередження. Чи вплине анонсована націоналізація "Мотор Січі" на відносини з КНР

Як раніше повідомляло Суспільне, в березні 2021 року Шевченківський районний суд Києва ухвалив рішення накласти арешт на цілісний майновий комплекс та 100% акцій підприємства "Мотор Січ". А президент Володимир Зеленський заявив, що не дозволить Китаю або будь-якій іншій країні придбати контрольний пакет акцій підприємства "Мотор Січ". В березні ж поточного року в фракції "Слуга Народу" заявили, що подадуть до Верховної ради законопроєкт про націоналізацію підприємства.

Що відомо

  • У травні 2017-го року міністр економічного розвитку та торгівлі України Степан Кубів заявив про створення спільного підприємства «Мотор Січі» та компанії Skyrizon у китайському Чунціні, яке вироблятиме авіаційні двигуни і газотурбіні установки.
  • У липні 2017-го року Генпрокуратура провела обшуки на «Мотор Січі». Причина: розслідується кілька проваджень, зокрема виведення великої частини акцій в офшорні компанії та незаконна передача їх у власність. У відповідь на це компанія «Мотор Січ» робить заяву про те, що не входить до складу державного концерну «Укроборонпром», відтак не має узгоджувати з державними структурами відчуження акцій.
  • У вересні 2017-го року Шевченківський районний суд міста Києва за клопотанням СБУ накладає арешт на 56% акцій «Мотор Січі», якими опосередковано володіє громадянин Китаю Ван Сіньлей, власник компанії Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment.
  • На початку серпня 2020 року китайські інвестори зі Skyrizon оприлюднили офіційну інформацію про співпрацю з групою DCH Олександра Ярославського по АТ «Мотор Січ» на сайті Шанхайської біржі. З нього стало відомо, що група DCH, яка належить українському бізнесменові, отримує від китайських інвесторів понад 25% акцій ПАТ "Мотор Січ".
  • 10 серпня у групі компаній DCH оприлюднили юридичну позицію, в якій заявили, що Антимонопольний комітет не має законних підстав відмовляти у дозволі на концентрацію акцій «Мотор Січі» ані китайським інвесторам, ані DCH.
  • У серпні 2020-го президент Володимир Зеленський доручив прем’єру, Службі Безпеки України та Раді нацбезпеки й оборони захистити стратегічні підприємства, окремо згадавши про запорізький завод "Мотор Січ".
  • У вересні 2020 року китайські інвестори "Мотор Січі" з компанії Skyrizon направили українському уряду повідомлення про намір розпочати міжнародний арбітраж проти держави.
  • У лютому 2021 року інвестори ПАТ "Мотор Січ" з Китаю збільшили суму позову проти України у міжнародному арбітражному суді на щонайменше $100 млн. Таким чином, загальна сума позову склала $3,6 млрд.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

На початок