Вінничанин потрапив під адміністративний арешт за лайку в бік правоохоронних органів та президента

Вінничанин потрапив під адміністративний арешт за лайку в бік правоохоронних органів та президента

Молоток судді
Молоток судді. Фото: Pexels

Вінничанина, який розмістив в інтернеті відео з нецензурною лайкою, суд визнав винним у вчиненні дрібного хуліганства та призначив йому десятидобовий адміністративний арешт.

29-річний чоловік розмістив в інстаграмі відео, де образливо висловлювався у бік Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх Справ та стосовно президента України. Про це йдеться на сайті Вінницького апеляційного суду.

"У скоєному вінничанин розкаявся, навіть видалив свій акаунт у згаданій соцмережі, однак рішення суду першої інстанції не прийняв. В апеляційній скарзі просив оскаржувану постанову скасувати, а провадження у справі закрити: вважає, що в його діях події та складу адміністративного правопорушення немає", — йдеться у повідомленні.

На думку його захисника, соціальна мережа не є громадським місцем, а дрібне хуліганство – це нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.

Проте Вінницький апеляційний суд у своїй постанові, погодившись із висновком суду першої інстанції, вказав: до сфери хуліганства як протиправних посягань на громадський порядок належить і спілкування людей у віртуальному просторі.

"Згідно з чинним законодавством є всі необхідні підстави для того, щоб визнавати соціальні мережі, чати, форуми та блоги громадським місцем при вчиненні індивідами адміністративних правопорушень і злочинів, які зазіхають на громадський порядок. Тож інтернет-ресурс "Instagram" на його переконання, відповідає критеріям віртуального спілкування, де має бути забезпечений громадський порядок", — зазначили в Вінницькому апеляційному суді.

Що ж стосується поширеного у цій соцмережі матеріалу, то ВАС, як і міський суд, наголосив, що відео – не просто образливе, а шкідливе для України.

"Воно діє на користь ворога, який ретельно відстежує українські джерела і використовує їх в інформаційній війні проти нашої держави. Відтак правопорушення, яке скоїв Дмитро Ч., за ступенем громадської безпеки наближається до злочину. Тому суд і призначив йому найсуворіший вид адміністративного стягнення, що застосовується лише у виняткових випадках. Це – адміністративний арешт, який передбачає тримання правопорушника в умовах ізоляції від суспільства", — йдеться в повідомленні.

На початок