У Вінниці встановлюють обладнання, яке у випадку блекауту забезпечить частину міста теплом та гарячою водою

У Вінниці встановлюють обладнання, яке у випадку блекауту забезпечить частину міста теплом та гарячою водою

блекаут Вінниця
Працівники "Вінницяміськтеплоенерго" встановлюють когенераційне обладнання. Фото: Вінницька міська рада

У Вінниці встановлюють когенераційне обладнання, яке у випадку блекауту допоможе забезпечити частину міста теплом та гарячою водою. Установки працюють на газу, самостійно генерують додаткові тепло- та електроенергію.

Як повідомили на сайті міської ради, п'ять установок отримали від Агентства США з міжнародного розвитку USAID. Працівники міськтеплоенерго планують встановити їх до літа. За словами міського голови Сергія Моргунова, роблять це за кошти з бюджету громади.

За словами генерального директора "Вінницяміськтеплоенерго" Максима Білика, завдяки проєкту вінничан забезпечать гарячим водопостачанням та теплом в опалювальний період. Когенераційні установки вироблятимуть електроенергію, необхідну для роботи котелень.

На сьогодні завершується монтаж першої когенераційної установки потужністю 1,5 МВт. Її запуск в роботу очікується найближчим часом. Ще на одному об'єкті роботи розпочалися. По інших трьох тривають підготовчі процедури. Паралельно проводиться монтаж технологічних ліній, які поєднають між собою майданчики з генераційним обладнанням. За словами Максима Білика, завдяки цьому понад 60% споживачів зможуть отримувати безперебійні послуги в умовах критичної ситуації в енергосистемі.

На початок