Паліативна медична допомога на Вінниччині — хто та де може її отримати

Паліативна медична допомога на Вінниччині — хто та де може її отримати

Паліативна медична допомога на Вінниччині — хто та де може її отримати
. На фото заступниця начальника Вінницької ОВА Наталя Заболотна. Фото: Суспільне Вінниця

Вінничани можуть отримати паліативну медичну допомогу, звернувшись до сімейного лікаря та взяти направлення до медзакладу. Фінансує такі послуги Національна служба здоров'я України.

Про це під час брифінгу розповіла заступниця начальника ОВА Наталя Заболотна

Допомогу надають у рамках кількох пакетів: “Первинна медична допомога” і “Спеціалізована”, “Стаціонарна допомога дорослим і дітям” і “Мобільна паліативна допомога дорослим і дітям”.

На Вінниччині також затверджено регіональну мережу паліативної допомоги та визначено центри координації для дорослих і дітей: “Подільський регіональний центр онкології” та “Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня”.

Додатково, працюють три заклади, які спеціалізуються на стаціонарній паліативній медичній допомозі для різних вікових груп та хвороб. Усі ці послуги надаються з метою полегшення страждань пацієнтів та покращення якості їхнього життя, пояснила Заболотна.

"У нас також працює три заклади, які надають монопрофільну допомогу, тобто за одним напрямком, стаціонарну паліативну медичну допомогу дорослим і дітям. Це “Вінницька обласна клінічна психоневрологічна лікарня ім. Ющенка”, “Подільський регіональний центр онкології” та “Клінічний центр інфекційних хвороб”. Також на Вінниччині працює 35 лікарень, які надають багатопрофільну стаціонарну паліативну медичну допомогу дорослим та дітям. Мобільну паліативну допомогу монопрофільну, тобто з одного напрямку, надають “Подільський регіональний центр онкології”. Нагадаю, мобільний, це коли мобільна бригада виїжджає до пацієнта. Також “Вінницький обласний клінічний шкірно-венерологічний центр” та “Вінницький обласний ендокринологічний центр”, — заступниця начальника ОВА Наталя Заболотна.

Паліативна медична допомога на Вінниччині — хто та де може її отримати
На фото заступниця начальника Вінницької ОВА Наталя Заболотна. Фото: Суспільне Вінниця

Крім медичних процедур, паліативна допомога включає й інші аспекти, такі як соціальна та психологічна підтримка. Команди медичних закладів, до складу яких входять фахівці різних спеціальностей, проводять навчання для родичів пацієнтів, щоб допомогти їм краще розуміти та доглядати за своїми близькими.

"Сьогодні в плані надання паліативної допомоги окремий блок складає саме навчання, яке необхідно пройти таким людям, рідним, близьким або іншим особам, які здійснюють догляд. І це навчання може включати різний комплекс заходів: від здійснення внутрішньовенних ін’єкцій до догляду за пролежнями", — пояснила Заболотна.

Паліативна медична допомога на Вінниччині
Фото: Суспільне

Пацієнти мають можливість самостійно обирати медичний заклад для отримання паліативної допомоги. Інформацію про доступні заклади можна знайти на веб-порталі НСЗУ у розділі “ЄДані”, або зателефонувавши на номер 1677, де оператор надасть відповідну інформацію.

"Паліативна допомога — це медична допомога, яку мають отримувати люди, чиї недуги, на жаль, не виліковні. З початком повномасштабного вторгнення кількість пацієнтів з важкими, невиліковними хворобами збільшилася і ця тенденція продовжується. На жаль, ми маємо важких таких пацієнтів, в тому числі захисники. Мета такої допомоги — полегшення страждань пацієнта та покращення якості його життя. Основні принципи, які включаються до паліативної допомоги, це лікування болю, симптомів та психологічну підтримку", — розповіла Наталя Заболотна.

На початок