На Вінниччині видадуть серію книг про Героїв України

На Вінниччині видадуть серію книг про Героїв України

Герої України з Вінниччини
Фінашин, Дозірчий, Собко. Колаж світлин з відкритих джерел

На Вінниччині видадуть серію книг про Героїв України з області. Наразі до друку готують три історії про військових. Планують написати книги як про живих, так і полеглих оборонців, які мають таке звання.

Заснував серію книг про оборонців "Видавничий дім "Моя Вінниччина". Про це Суспільному розповів директор комунальної установи та голова Вінницької обласної організації письменників Вадим Вітковський. Він, зокрема, є автором наразі двох книг серії "Твої люди, Вінниччино. Герої України", які готуються до друку. Вітковський писав про бригадного генерала Сергія Собка та наймолодшого Героя України — Дмитра Дозірчого: той звання отримав у 24 роки.

"Я спілкувався особисто лише з Героєм Дмитром Дозірчим, коли він побував у короткій відпустці в Літині. Дуже приємний молодий чоловік, який зупиняв "рашистів" під Херсоном. Коли я писав про Сергія Собка, то він якраз був тоді під Запоріжжям, і поспілкуватися з ним не було змоги, тому спілкувався з батьком і вчителями, користувався доступними публікаціями про нього і спогадами друзів", — розповів Вітковський.

І захисники, і їхні родичі, каже, охоче з ним спілкувалися.

Готується до друку й книга про Героя України з Козятина — Дмитра Фінашина. Написав її письменник Петро Зарицький.

"Про Героя з Погребища пише письменниця Наталка Погребняк. Про Героя з Бершаді — власкор газети "Вінниччина" Микола Кавун. Перші книги вийдуть у лютому в обласній друкарні. Обсяг сторінок кожної книги визначає обсяг зібраного матеріалу про Героя. У моєму випадку — це 120-150 сторінок, плюс кольорові ілюстрації. Тираж — 200 примірників", — сказав Вадим Вітковський.

Що відомо про Героїв України, книги про яких готуються до друку

Дмитро Дозірчий

На Вінниччині видадуть серію книг про Героїв України
Фото: Оперативне командування "Південь"/Facebook

Командир танкової роти 59-ої окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка, вінничанин Дмитро Дозірчий отримав найвищу нагороду "Золоту Зірку" Героя України за бої під Херсоном у перші дні вторгнення Росії. 24 лютого разом із 33 танкістами своєї роти він зустрівся з російським десантом. Під командуванням молодого командира танкової роти українські танкісти поблизу міста Олешки прорвали оборону противника на мосту й забезпечили вихід колон бригади наших сил з оточення.

Дмитро Фінашин

На Вінниччині видадуть серію книг про Героїв України
Фото Дмитра Фінашина

6 жовтня 2022 звання "Герой України" присвоїли старшому сержанту Національної гвардії України Дмитру Фінашину. Він родом із Козятина. Після поранення два дні діставався українських позицій, втратив руку. 23 травня 2022 року його група виконувала бойове завдання у районі населеного пункту Яковлівка на Луганщині. Після успішного проходження і зачистки кількох лісосмуг натрапили на засідку росіян. Один побратим загинув від російських куль одразу, ще одного поранили. Одна з куль Дмитрові відірвала вказівний палець правої руки, інші влучили в шолом.

Сергій Собко

На Вінниччині видадуть серію книг про Героїв України
Фото: Вінниця.info

Сергій Собко (1984 року народження) був родом із Літина. У 2005 році закінчив Одеський військовий інститут Сухопутних військ з червоним дипломом. Відтак був скерований для проходження подальшої служби у 30-у окрему механізовану бригаду 8-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України, яка дислокується у місті Новоград-Волинський Житомирської області. Там пройшов шлях від командира взводу гранатометників до командира механізованого батальйону.

У 2007-2008 роках Сергій виконував миротворчу місію у складі національного контингенту в Косово. Проходив навчання на курсах підвищення кваліфікації за кордоном: вивчення англійської мови (Канада), ведення бойових дій взимку (Норвегія), курси офіцерів спостерігачів (Німеччина) та підвищений курс офіцерів піхоти (США). З 2014 року підполковник Собко брав участь в антитерористичній операції на сході України.      

 27 липня 2014 року батальйонна тактична група під його керівництвом взяла стратегічний плацдарм Савур-Могила. Протягом липня-вересня 2014 року підрозділ виконував завдання на території Луганської області й показав приклад мужності та професіоналізму. 23 березня 2015 року підполковнику Сергію Собку присвоїли звання Героя України з врученням ордена "Золота Зірка".

На початок