Аграрії Мельниківської громади Немирівського району на Вінниччині розпочали сіяти сонях. Через затяжні дощі працювати почали на місяць пізніше. Втім, завдяки достатній вологості ґрунту, очікують гарного врожаю. Про це каже головний агроном господарства Анатолій Жовнір.
На місцевому полі під сонях виділили 110 гектарів. Сіють ранній, гібридний сорт. Торік сіяли кукурудзу, цьогоріч, аби дотриматися сівозміни – соняшник, наступного року буде пшениця.
"Цього року важка весна через опади, але в терміни ми вкладаємося. Проблеми немає, але зазвичай раніше цю посівну проводимо. Будь-яка культура потребує запасу вологи, а так, як попередні роки були посушливі, то зараз добре що ґрунт такий. Буде хороший врожай, якщо все буде добре", – говорить Анатолій Жовнір.
У сівалку засипають не лише насіння соняха, а й рідкі комплексні та мінеральні добрива, щоб краще прийнявся. Глибина посіву – до 5 см. Цей процес контролює тракторист Віталій Заєць. Суспільному показав бортовий комп'ютер, який вмонтований у кабіні трактора. Він повідомляє, коли завершується насіння. Також трактор оснащений системою допоміжного водіння "автопілот", є клімат-контроль.
"Сівалка оснащена двома турбінами: одна на подачу мінеральних добрив, інша –насіння. Є комп'ютер, який під'єднаний до GPS. Подається насіння, ми водимо кількість, яку засипали, і там показує залишок. Техніку я розвертаю лише на поворотах, трактор веде себе по полю сам за допомогою автопілота", – говорить Віталій Заєць.
У Мельниківцях у користуванні підприємство має 1 565 гектарів. Левову частку поля засівають кукурудзою, решту – пшеницею, соняшником та ріпаком. Останнього сіють найменше, розповідає заступник голови фермерського господарства Володимир Решетник.
"Двадцять гектарів соняшнику, шістсот п'ятдесят гектарів кукурудзи, двісті двадцять –пшениці та ріпак – сто шістдесят два гектари", – каже Володимир Решетник.
Після посівної – захист соняху від шкідників, боротьба з бур'янами та підживлення. у вересні планують збирати врожай.