Планові щеплення на Вінниччині: як вакцинують жителів області та переселенців

Планові щеплення на Вінниччині: як вакцинують жителів області та переселенців

Планові щеплення на Вінниччині: як вакцинують жителів області та переселенців
. Триває кампанія зі щеплення проти дифтерії, правця, поліомієліту. Фото: Суспільне

На Вінниччині триває кампанія зі щеплення проти дифтерії, правця та поліомієліту. Наразі план по вакцинації в області виконано лише на половину. Про це Суспільному розповіла заступниця директорки обласного департаменту охорони здоров'я та реабілітації Тетяна Бондаренко.

Замість 25% щеплених у першому кварталі 2022 року, вакцини отримали лише 15%.

"Іде зараз літня пора, ідуть сільськогосподарські роботи, необхідно захистити себе від правця, від гепатиту В. Такі захворювання як туберкульоз, поліомієліт теж не втрачають актуальність", — говорить Тетяна Бондаренко.

За словами завідувачки амбулаторії загальної практики сімейної медицини №2 Галини Блажієвської, у медзакладі триває вакцинація проти коронавірусу. Разом із тим — щочетверга дітей щеплюють проти поліомієліту та туберкульозу. Дорослих проти правця і дифтерії. Наразі у закладі обслуговують не лише вінничан, а й переселенців, які зареєструвалися у Вінниці.

"Заклад забезпечений повністю вакциною. Всі вакцини, необхідні для планових щеплень, у нас наявні. Щеплення проводяться, але мало людей на них іде. Ми запрошуємо всіх. Зокрема, переселенців через військовий стан. Зараз починаються городні роботи, люди травмуються і повинні проходити планові щеплення. Ті люди, які звертаються до нас і не мають календаря щеплень, шукаємо в електронній системі охорони здоров'я. Там видно щеплений, чи ні", — говорить Галина Блажієвська.

Читайте також: Як війна впливає на поширення інфекційних хвороб — пояснює епідеміологиня
руся щеплення
Фото: Суспільне

Проти дифтерії та правця щеплюється вінничанка Ірина Косогор. Робить це не за календарем щеплень, а за власним бажанням.

"Давно не робила. Вирішила з такою ситуацією краще зробити, нехай буде. Раптом десь поранюся, чи травма якась буде. Краще поберегти себе", — каже Ірина Косогор.

Вакцинація переселенців

Переселенці отримати щеплення можуть без декларації із сімейним лікарем та без документів. Для цього необхідно звернутися до будь-якого сімейного лікаря, говорить заступниця директорки обласного департаменту охорони здоров'я та реабілітації Тетяни Бондаренко.

На планове щеплення до центру первинної медико-санітарної допомоги прийшла переселенка з Волновахи Наталя Шаламова з донькою Вікторією. У Вінниці мешкають два місяці. Тут підписали декларацію з сімейним лікарем. Їхню лікарню на Донеччині розбомбили російські військові.

"Моя донька почала боятися, коли ложка вдаряється об чашку бігла ховатися. Вирішили, що чекати далі сенсу немає і встигли виїхати. Село знаходиться в окупації. Туди не можливо повернутися. Доньці 16 років і потрібно робити згідно календаря щеплення", — розповідає Наталя Шаламова.

Що відомо

  • В Україні обов’язковими є щеплення проти 10 хвороб: туберкульозу, гепатиту В, кашлюку, дифтерії, правця, поліомієліту, гемофільної інфекції, кору, краснухи, "свинки". Вони внесені до Національного календаря профілактичних щеплень, і держава надає їх безоплатно.

Читайте також

На початок