Перейти до основного змісту
На Вінниччині стартувала реєстрація на ЗНО та ДПА

На Вінниччині стартувала реєстрація на ЗНО та ДПА

На Вінниччині стартувала реєстрація на ЗНО та ДПА
.

Зробити це можна, зайшовши на сайт центру. Останній день реєстрації — 5 березня. Про це Суспільному розповіла методистка регіонального центру оцінювання якості знань — Наталя Білоус.

Серед цьогорічних новацій — 4 обовʼязкових предмети — торік було три: до української мови, історії чи іноземної додалась математика, плюс четвертий на вибір. Але не більше 5 предметів. Змінилась і програма реєстрації. Тепер учасники вирішують чи потрібні їм результати ЗНО чи лише ДПА.

На Вінниччині стартувала реєстрація на ЗНО та ДПА

У коледжі харчових технологій тестування проходитимуть 240 студентів, — каже заступниця директора з навчальної роботи Інна Філіпська. Аби студенти зареєструватися швидко і без помилок процес зорганізували в навчальному закладі.

”Цього року змінилась програма і діти мають обирати чи необхідний їм сертифікат. Ним вони 4 роки зможуть користуватись”, - розповідає Інна Філіпська.

На Вінниччині стартувала реєстрація на ЗНО та ДПА

Серед цьогорічних змін, необовʼязковість складати українську літературу — розповідає методистка Наталя Білоус.

“Можна здавати або лише українську мову, або мову і літературу. Це вже кому в який ВНЗ потрібно”, каже Наталя Білоус.

Юрій Духніцький студент 2 курсу вінницького коледжу харчових технологій. Навчається на автомеханіка. Каже, вже зареєструвався на складання ДПА та ЗНО. Ввесь процес, розповідає, зайняв близько 5 хвилин.

На Вінниччині стартувала реєстрація на ЗНО та ДПА

За попередніми прогнозами Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти, каже Наталя Білоус, цьогоріч в області тестування складатимуть близько 12 тисяч учасників. Якщо ж, як і торік для отримання атестату ДПА буде необовʼязковим — на 15-30% менше.

Що відомо

  • Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що з 1 січня 2025 року українська стане обов’язковою мовою зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Зараз мову при складанні іспиту для вступу до українських вишів можна обирати.
  • В Україні 19 січня завершилася реєстрація на пробне ЗНО. Кожен учасник може обрати лише один предмет. Сам тест відбудеться 10 квітня.
  • За перший день реєстрації 1157 українців подали заяви для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні.
  • Цього року через пандемію COVID-19 пробне ЗНО триватиме один день, тому очно складати можна тільки один предмет. Коштує це 246 гривень. Тестування з інших предметів можна безкоштовно пройти онлайн.
  • 16 січня 2021 року набули чинності норми Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", згідно з яким мовою обслуговування споживачів є державна мова.
  • До Секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови станом на 23 січня надійшло 195 скарг і звернень громадян щодо недотримання закону про мову.

Топ дня

Вибір редакції

На початок