Понад сотню маскувальних сіток сплели студенти разом з викладачами та працівниками книгозбірні у науковій бібліотеці Мукачівського державного університету з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Сітки плетуть різного розміру на замовлення захисників.
За словами директорки наукової бібліотеки Катерини Мовчан, збирати гроші на матеріали допомагають студенти, викладачі, волонтери ГО "Волонтери Закарпаття" та ГО "Маскувальні сітки Закарпаття".
"Матеріал ми зараз використовуємо СпанбондСпанбонд – це текстильний матеріал, який виготовляється з найтонших волокон полімеру. Її використовують, зокрема, для виготовлення спецодягу., ми його самі купуємо, він дуже дорогий, але, як кажуть наші військові, він дуже хороший. Один Спанбонд коштує 3800 грн. Був запит на запорізький напрям, ми вже одну відправили, зараз будемо другу відправляти, якраз зараз швиденько доробимо, і ще 8 сіток на запорізький напрямок маємо зробити, є в нас зараз такий запит", — розповідає Катерина Мовчан.

У науковій бібліотеці МДУ в’яжуть маскувальні сітки. Суспільне Ужгород/Руслана Гостюк
Катерина Мовчан додає, що від початку повномасштабного вторгнення студенти та викладачі зв'язали 163 сітки. Їх використовують для приховування БТР, бліндажів.
"Відправляємо сітки на різні напрямки — Запорізький, Харківський, Сумський, Чернігівський, Донецький, тобто всім, хто потребує сіток. Звісно, що ми самі не змогли б ці сітки так зв'язати, тому нам допомагають в цьому наші студенти, викладачі", — зазначає Катерина Мовчан.

У науковій бібліотеці МДУ в’яжуть маскувальні сітки. Суспільне Ужгород/Руслана Гостюк
Доценка МДУ Тетяна Кравченко каже, що студенти приходять в'язати сітки після пар — у свій вільний час. 14 квітня маскувальні сітки в’язали 10 студентів.
"Стрічки на фабриці нарізають, а ми ріжемо в шаховому порядку: спочатку з одного боку нарізаємо, а потім з іншого — між розрізами, а також робимо дірочки ось так, щоб потім, коли в'яжуть сітки, то протягують одну стрічку в іншу і виходить така довго стрічка. Ходимо в'язати сітки у вільний від навчання час, так допомагаємо, чим можемо можливо, це комусь збереже життя", — розповідає студентка Юліанна Микита.

У науковій бібліотеці МДУ в’яжуть маскувальні сітки. Суспільне Ужгород/Руслана Гостюк
"Я часто беру участь, мені це подобається, це допомога нашим захисникам. Дуже тут атмосферна обстановка, дуже мені тут подобається бути. Це чудово, це супер, я це підтримую. Мені показували, як це робити, спочатку мені важко це вдавалося, але потім з кожним разом ставало краще і краще", — ділиться враженнями студентка Яна Федусяк.

У науковій бібліотеці МДУ в’яжуть маскувальні сітки. Суспільне Ужгород
Читати ще
Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads, WhatsApp, TikTok