Перейти до основного змісту
"Очікуємо майже 60 тисяч доз вакцини". Яка ситуація зі щепленням проти кашлюка, дифтерії та правця на Закарпатті

"Очікуємо майже 60 тисяч доз вакцини". Яка ситуація зі щепленням проти кашлюка, дифтерії та правця на Закарпатті

Вакцинація
Вакцинація. Фото: УНІАН

Додаткову вакцинацію та імунізацію від кашлюка, дифтерії і правця проводять на Закарпатті з липня 2024 року. Наразі в області є понад 5000 доз вакцини, а ще 60 тисяч мають привезти після 18 листопада.

Про це на брифінгу 13 листопада повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОВА Любов Мандзич.

"Вакцинуватися проти дифтерії та правця мають усі, починаючи з першого року життя. А планова ревакцинація для дорослих із 26 років проводиться кожні 10 років. Станом на 31 жовтня 2024 року Центри первинної медико-санітарної допомоги виконали понад 20 тисяч щеплень, що складає 26,5 % від запланованих у межах проведення додаткових заходів імунізації", — розповіла Любов Мандзич.

За словами Любові Мандзич, на Закарпатті останній спалах дифтерії був у 2019 році серед студентів-медиків з Індії. Тоді виявили 19 випадків цього захворювання. Усіх хворих вилікували. У 2022 році зафіксували випадок правця. Тоді людина травмувалася на виробництві й захворіла на правець. Її теж вдалося вилікувати.

Найкраще вакцинація проходить в Ужгородському районі — план додаткових заходів виконаний на 39%. У Мукачівському і Рахівському районі план виконали на 38%, у Хустському — на 31%, у Тячівському — на 28%, у Берегівському — на 26%. Про це повідомила завідувачка відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних хвороб ДУ "Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України" Вікторія Тимчик.

"На ці додаткові заходи з імунізації першочергово потрапляли діти, які не мали жодної дози вакцини проти коклюшу, дифтерії і правця. Сюди потрапили і "відмовники", і діти тих батьків, які з різних причин не з’являлися на імунізацію, але і не відмовлялися від щеплення. Кампанія із додаткових заходів імунізації має свої платформи для щеплення. Це є пункти щеплення, яких є 299 в Закарпатській області. А також мобільні бригади при кожному Центрі первинної медико-санітарної допомоги. Є 34 центри і відповідно 34 мобільні бригади, які можуть приїхати в організований колектив і провести щеплення", — розповіла Вікторія Тимчик.

За словами Вікторії Тимчик, із 1 жовтня 2024 року почали діяти зміни до закону, який регламентує проведення профілактичних і медичних оглядів. Відтак, людина не зможе пройти такий медогляд, не маючи вакцинації за віком. Вакцинація за віком для дорослих — це щеплення від дифтерії та правця кожні 10 років. Це стосується першочергово освітян, медиків та представників інших професій, де є безпосередній контакт з людьми.

Вікторія Тимчик каже: на Закарпатті понад 30 тисяч людей повинні отримати вакцину від дифтерії та правця. Щеплення проводяться безкоштовно у сімейного лікаря, або у вищезгаданих пунктах для вакцинації.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads, WhatsApp

Топ дня

Вибір редакції

На початок