Додаткову вакцинацію та імунізацію від кашлюка, дифтерії і правця проводять на Закарпатті з липня 2024 року. Наразі в області є понад 5000 доз вакцини, а ще 60 тисяч мають привезти після 18 листопада.
Про це на брифінгу 13 листопада повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОВА Любов Мандзич.
"Вакцинуватися проти дифтерії та правця мають усі, починаючи з першого року життя. А планова ревакцинація для дорослих із 26 років проводиться кожні 10 років. Станом на 31 жовтня 2024 року Центри первинної медико-санітарної допомоги виконали понад 20 тисяч щеплень, що складає 26,5 % від запланованих у межах проведення додаткових заходів імунізації", — розповіла Любов Мандзич.
За словами Любові Мандзич, на Закарпатті останній спалах дифтерії був у 2019 році серед студентів-медиків з Індії. Тоді виявили 19 випадків цього захворювання. Усіх хворих вилікували. У 2022 році зафіксували випадок правця. Тоді людина травмувалася на виробництві й захворіла на правець. Її теж вдалося вилікувати.
Найкраще вакцинація проходить в Ужгородському районі — план додаткових заходів виконаний на 39%. У Мукачівському і Рахівському районі план виконали на 38%, у Хустському — на 31%, у Тячівському — на 28%, у Берегівському — на 26%. Про це повідомила завідувачка відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних хвороб ДУ "Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України" Вікторія Тимчик.
"На ці додаткові заходи з імунізації першочергово потрапляли діти, які не мали жодної дози вакцини проти коклюшу, дифтерії і правця. Сюди потрапили і "відмовники", і діти тих батьків, які з різних причин не з’являлися на імунізацію, але і не відмовлялися від щеплення. Кампанія із додаткових заходів імунізації має свої платформи для щеплення. Це є пункти щеплення, яких є 299 в Закарпатській області. А також мобільні бригади при кожному Центрі первинної медико-санітарної допомоги. Є 34 центри і відповідно 34 мобільні бригади, які можуть приїхати в організований колектив і провести щеплення", — розповіла Вікторія Тимчик.
За словами Вікторії Тимчик, із 1 жовтня 2024 року почали діяти зміни до закону, який регламентує проведення профілактичних і медичних оглядів. Відтак, людина не зможе пройти такий медогляд, не маючи вакцинації за віком. Вакцинація за віком для дорослих — це щеплення від дифтерії та правця кожні 10 років. Це стосується першочергово освітян, медиків та представників інших професій, де є безпосередній контакт з людьми.
Вікторія Тимчик каже: на Закарпатті понад 30 тисяч людей повинні отримати вакцину від дифтерії та правця. Щеплення проводяться безкоштовно у сімейного лікаря, або у вищезгаданих пунктах для вакцинації.
Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads, WhatsApp