Кілька сотень вантажівок стоять у черзі на в'їзд в Україну перед пунктом пропуску "Вишнє Нємецьке — Ужгород", що на словацько-українському кордоні. Черги перед КПП виникли через зміни в митному законодавстві Євросоюзу.
Про це Суспільному розповіла речниця Закарпатської митниці Вікторія Сенгетовська.
За її словами, з 1 листопада перевізники під час митних процедур перевізники, які прямують з ЄС через Словацьку митницю, повинні подавати письмове повідомлення про вивезення товарів із зазначенням номера EORIНомер EORI — це номер, який використовується для ідентифікації компаній, пов’язаних з імпортом/експортом і транзитом, для всіх процесів митних пунктів країн-учасниць ЄС..
"Як виявилося, експортери та перевізники не були готові до таких змін, не оформили належним чином товаросупровідні документи, внаслідок чого утворилися великі черги вантажних транспортних засобів. Словацька сторона рекомендує перевізникам обирати інші пункти пропуску для перетину кордону з Україною, зокрема. найближчий КПП "Захонь – Чоп", що на кордоні з Угорщиною", — розповіла Вікторія Сенгетовська.
Речниця Закарпатської митниці також зазначила, що ускладнення з проходженням митного оформлення вантажу може ще тривати протягом двох тижнів. У свою чергу Фінансова Адміністрація Словацької Республіки докладає зусиль, щоб врегулювати ситуацію перед пунктом пропуску "Вишнє Нємецьке".
"Члени Фінансової Адміністрації у співпраці з експедиторськими компаніями особисто надають консультації безпосередньо водіям вантажівок, які стоять у колонах. Вони в індивідуальному порядку заздалегідь проводять попередні перевірки, допомагають завершити формальності, а у випадках, коли перевізник виконав усі необхідні умови, йому надається пріоритет безпосереднього обладнання. Ми постійно моніторимо ситуацію", — додала Вікторія Сенгетовська.
В Закарпатській митниці наголошують, що всім суб’єктам господарювання, які знаходяться в ЄС або суб’єктам із третіх країн, які комунікують з митними адміністраціями держав-членів ЄС, необхідно присвоїти номер EORI.
"Суб’єкт господарювання, який має намір провадити зовнішньоекономічну діяльність, повинен подати заяву на реєстрацію, заповнивши та надіславши відповідну електронну реєстраційну форму на сайті Фінансової Адміністрації в розділі "Система ідентифікації та реєстрації суб’єктів господарювання (EORI)", — зауважила речниця Закарпатської митниці.
Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads, WhatsApp