До Нацмузею історії України передали срібні римські злитки, яким близько 1700 років: що про це відомо

До Нацмузею історії України передали срібні римські злитки, яким близько 1700 років: що про це відомо

Срібні злитки римської епохи знайшли на Закарпатті
Срібні злитки римської епохи знайшли на Закарпатті. Юрій Діканчієв/Національний музей історії України

На Закарпатті чоловіка підозрюють у незаконному продажі через Інтернет срібних злитків римської епохи, яким близько 1700 років. Артефакти передали Національному музею історії України.

Скарб виявили на території Хустського району. За словами підозрюваного, зливки він знайшов у підвалі свого будинку вони лишилися там від його прабабусі. Вона ж знайшла скарб під час того, як працювала на городі позаду будинку.

Про це Суспільному повідомила речниця Закарпатської обласної прокуратури Катерина Хижняк.

За її словами, дослідження підтвердили, що ці злитки належать до культурних цінностей, які мають історичне, наукове та художнє значення. Кожен з них важить по 342 г, а вартість усіх становить майже 3,5 млн грн.

Експерти встановили період, яким датовано оригінальні римські срібні зливки — це 306-337 рр., тобто період правління імператора Костянтина I Великого.

"Скарб виявили на території Хустського району. Місцевий мешканець намагався продати один зі злитків через Інтернет. Цей факт виявили співробітники Нацмузею та зробили відповідну заяву про злочин. Під час обшуку вдома у чоловіка виявили ще два аналогічні зливки", — розповіла Катерина Хижняк.

До Нацмузею історії України передали срібні римські злитки, яким близько 1700 років: що про це відомо
Підозрюваний у нелегальному продажі злитків. Закарпатська обласна прокуратура

За словами прокурора Закарпатської обласної прокуратури Артема Іванова, чоловіку повідомили про підозру за фактом незаконного привласнення скарбу, що має особливу історичну, наукову, художню чи культурну цінність. Йому загрожує штраф, виправні роботи або до шести місяців арешту.

"Це вперше знайдені такі злитки в Україні. Вперше за межами Римської імперії, тому що у світі є тільки чотири таких випадки. Але те, що три злитки знайшли одночасно — таке вперше", — розповів Артем Іванов.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок