У Запоріжжі на честь полеглого бойового медика 128 ОГШБр відкрили паб "Слава Україні"

У Запоріжжі на честь полеглого бойового медика 128 ОГШБр відкрили паб "Слава Україні"

Паб у Запоріжжі на честь полеглого бійця Івана Янковського
Паб у Запоріжжі на честь полеглого бійця Івана Янковського. 128 бригада / Facebook

У Запоріжжі на честь полеглого бойового медика 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади 23-річного Івана Янковського відкрили паб "Слава Україні". Заклад відкрила мама полеглого героя.

Про це розповіли на Facebook-сторінці бригади.

23-річний хлопець не був мобілізаційного віку й навіть не проходив строкову службу, тому міг залишатися вдома, в Запоріжжі. Іван прийняв рішення йти на війну. Після мобілізації його відправили на кількамісячне навчання в Північну Ірландію і невдовзі він став бойовим медиком у штурмовій роті 15 окремого гірсько-штурмового батальйону 128 ОГШБр.

"Після повернення з Північної Ірландії син на короткий час зміг заїхати додому, адже 128 гірсько-штурмова бригада воювала поблизу. Ділився враженнями від навчання (це була його перша поїздка за кордон), привіз своїм 10-річним сестричкам-близнючкам іграшки й ласощі. А потім поїхав на бойові позиції. Ми тримали постійний зв'язок по телефону. Сину подобалася служба, він потрапив у хороший колектив, знайшов багато нових друзів. Розповідав, скількох поранених евакуював і надав допомогу. Навіть після звільнення побратимів, котрі після важких поранень не могли служити, Іван регулярно спілкувався з ними, всіляко підтримував", — розповіла мама хлопця.
Паб у Запоріжжі на честь полеглого бійця Івана Янковського зі 128 бригади
Паб у Запоріжжі на честь полеглого бійця Івана Янковського. 128 бригада / Facebook

У липні 2023 року, під час контрнаступу ЗСУ, молодший сержант Іван Янковський загинув. Його підрозділ звільняв села в Запорізькій області, закріплявся на деокупованій території, і бойовий медик потрапив під ворожий артилерійський обстріл. Його з почестями поховали на Алеї героїв одного з цвинтарів Запоріжжя.

"У мене було п’ятеро дітей, Іван — найстарший. Батько давно загинув, тому я самотужки виховувала їх. Наймолодшим сестричкам-близнючкам зараз по 12 років", — додала жінка

Через кілька місяців після загибелі сина жінка вирішила відкрити на його честь паб у Запоріжжі — знайшла невелике приміщення на вулиці Сталеварів, 26, оформила його в патріотичному стилі й назвала "Слава Україні!".

"Іван дуже любив футбол, звідси й ідея. Приміщення невеличке, але тут є футбольна зона (столики й телевізор) і куток пам’яті сина — з національним прапором для автографів відвідувачів-військових. У пабі можна купити морозиво, різні напівфабрикати і замовити пива. Друзі Івана можуть посидіти тут, подивитися футбол і згадати мого сина", — додала Світлана.
У Запоріжжі на честь полеглого бойового медика 128 ОГШБр відкрили паб "Слава Україні"
Паб у Запоріжжі на честь полеглого бійця Івана Янковського. 128 бригада / Facebook

Нещодавно до Дня матері військові 128 ОГШБр відвідали маму свого полеглого побратима і вручили їй посмертну відзнаку "Хрест Героя", прапор 15 окремого гірсько-штурмового батальйону, пам’ятні подарунки, квіти. Бійці подякували матері за те, що виховала справжнього героя, згадали спільно пережиті з ним бойові будні й запропонували рідним Івана допомогу у вирішенні будь-яких питань.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок