В Ужгороді запрацювала держпрограма із безкоштовного протезування зубів для військових та ветеранів

В Ужгороді запрацювала держпрограма із безкоштовного протезування зубів для військових та ветеранів

29 квітня в Ужгороді стартувала Державна програма із зубопротезування для військових та ветеранів. Наразі у місті є один кабінет.

Загальноукраїнська програма працює із 28 лютого 2024 року. Із бюджету на неї виділили 778 мільйонів гривень.

Стоматолог Ілля Хвостик із власної ініціативи безкоштовно лікує зуби військовим та вимушеним переселенцям із початку повномасштабного вторгнення.

"У найперші дні військових було не так багато. Вони всі були там. Але потім все більше і більше їх сюди приходило. За мою лікарську частину роботи вони ніколи не платили. Військові оплачували тільки технічну частину. Тобто оплачували роботу лабораторії, яка виготовляла потрібну конструкцію для протезування", — розповідає Ілля Хвостик.
"Це величезна проблема, насправді. Не завжди є можливість кудись виїхати і звернутися до стоматолога. Якщо ще терапевти у військових частинах є, то стоматологів, точно, нема. Ми з цим нічого на місці зробити не можемо. Відтягуємо час, поки потрапимо в тилові міста, намагаємося на місці вирішити питання. А на місці вирішити питання іноді вкрай дорого", — додає військовий Костянтин.

За два роки стоматолог безкоштовно полікував до сотні військових. Коли дізнався про державну програму зубопротезування для військових та ветеранів, вирішив зареєструватися.

"Я зв’язався з організаторами проєкту, запропонував свою кандидатуру як лікаря, який може робити цю роботу. Відповідно ми з ними домовилися і починаємо. Найближчим часом повністю стартуємо", — зазначає Ілля Хвостик.
В Ужгороді запрацювала держпрограма із безкоштовного протезування зубів для військових та ветеранів
Безкоштовне протезування зубів для військових та ветеранів, місто Ужгород. Суспільне Ужгород/Тетяна Рожновська

Досі працювали лише місцеві програми із протезування зубів для військових, розказує член Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Тарас Тарасенко.

"Зараз ця програма затверджена на загальнодержавному рівні і вона передбачає фінансування до 15 000 гривень на протезування зубів у військовослужбовців та ветеранів. 15 000 на одну людину, на одного пацієнта. За нашими планами, ми хочемо досягти позначки в протезуванні від 25 до 30 тисяч військовослужбовців в цьому році. Це внутрішня електронна черга, яка за домовленостями буде діяти між стоматологічними кабінетами та військовими частинами, для того, щоб військові частини могли відряджати військовослужбовців в медичні кабінети", — розповідає Тарас Тарасенко.

Тарас Тарасенко каже, стоматологи можуть взяти участь у програмі, підписавши контракт зі Національною службою здоров’я України. Програма покриває вартість обстеження і самих протезів.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок