Спецдозвіл ДПСУ у межах прикордоння: у Закарпатській ОВА роз'яснили процес оформлення документів

Спецдозвіл ДПСУ у межах прикордоння: у Закарпатській ОВА роз'яснили процес оформлення документів

Прикордонна смуга
Прикордонна смуга. Суспільне Ужгород/Руслана Гостюк

Спеціальний дозвіл ДПСУ для перебування у прикордонній смузі можна отримати, звернувшись до Мукачівського та Чопського прикордонних загонів, або на порталі "Допомога Закарпаття".

Про це повідомили на сторінці Закарпатської ОВА у Facebook.

За інформацією відомства, подати заяву на оформлення такого документа можна на порталі Допомога Закарпаття.

"Заява надійде до прикордонного загону, який ви вказали під час заповнення онлайн-форми. Протягом 10 днів ваше звернення опрацьовуватиме орган ДПСУ", — йдеться у повідомленні.

До зони відповідальності Чопського загону входять населені пункти Ужгородського району, а до Мукачівського загону — Берегівського, Хустського, Тячівського та Рахівського районів. Який населений пункт відноситься до 5-кілометрової прикордонної смуги, можна дізнатися на онлайн-мапі цього порталу.

Дозвіл на перебування, проживання чи переміщення в прикордонній смузі діятиме в зоні відповідальності загону, який його видав. В коментарі Суспільному речниця Чопського прикордонного загону Олена Трачук розповіла, що наявність таких документів перевірятимуть з 1 травня.

"Згідно із змінами до постанови КМУ 1147 "Про прикордонний режим", для осіб, які мають намір перебувати в прикордонній смузі, необхідно отримати дозвіл від Державної прикордонної служби. З 1 травня уже будемо здійснювати перевірку наявності таких дозволів. У випадку відсутності такого дозволу будемо притягати до адміністративної відповідальності", — розповіла Олена Трачук.

Документ необхідний для тих жителів прикордонної смуги, які покидають межі міста чи села, йдуть до лісу, на пасовища, до водойм, їдуть у місця масового відпочинку у прикордонній смузі. За його відсутність передбачений штраф від 119 до 170 гривень для фізичних осіб, а також від 170 до 340 грн для держпосадовців.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок