Очільник областей, соратник президентів та різкий на висловлювання. Чим запам'ятався Геннадій Москаль

Очільник областей, соратник президентів та різкий на висловлювання. Чим запам'ятався Геннадій Москаль

Очільник областей, соратник президентів та різкий на висловлювання. Чим запам'ятався Геннадій Москаль
. Фото: УНІАН

Помер український політик та колишній керівник Закарпатської та Луганської облдержадміністрацій Геннадій Москаль. Він відзначався різкими висловлюваннями та підтримував колишніх президентів, а також обіймав різні посади в уряді. Геннадій Москаль запам'ятався своєю активною позицією в українській політиці та ініціативами у сфері регіонального розвитку. Політики виражають різноманітні думки, відзначаючи його внесок у розвиток регіонів та водночас критикуючи окремі його дії та заяви.

Геннадій Москаль народився 11 грудня 1950 року у селі Задубрівка Чернівецької області. Після закінчення технікуму залізничного транспорту працював на залізниці. Після служби в армії навчався у Львівській спеціальній середній школі міліції МВС після якої працював у кримінальному розшуку в Чернівцях.

Відомим став завдяки боротьбі проти злочинних угруповань в Криму у 1997-2000 роках — тоді він очолював міліцію півострова і одночасно був заступником міністра внутрішніх справ. З 2000 року працював заступником Міністра внутрішніх справ України — начальником управління МВС України у Дніпропетровській області.

"Саме йому вдалося розгромити місцеві страшні та всесильні кримінальні угруповання "Сейлем" і "Башмаки" та декриміналізувати кримську владу. Це була жорстока і страшна боротьба. І в історії Криму це залишиться однією з дуже важливих сторінок", — згадує у Facebook кримський журналіст, головний редактор Black Sea News Андрій Клименко.

У 2001 році президент Леонід Кучма призначив Геннадія Москаля головою Закарпатської ОДА на місце Віктора Балоги. Був соратником президентів Петра Порошенка та Віктора Ющенка, а також виступав із критикою політики Володимира Зеленського.

З лютого 2005 року — заступник міністра внутрішніх справ України — начальник кримінальної міліції. Працював під керівництвом глави МВС Юрія Луценка, за каденції якого пішов у відставку. Того ж дня його було призначено головою Луганської обласної державної адміністрації, де він пропрацював близько пів року.

9 січня 2007 року указом президента було призначено заступником голови Служби безпеки України. Восени того ж року на дострокових парламентських виборах став народним депутатом України від блоку "Наша Україна — Народна самооборона".

Указом колишнього президента України Петра Порошенка №736 від 18 вересня 2014 року Геннадія Москаля було призначено головою Луганської облдержадміністрації.

"Він був не просто яскравою і талановитою людиною — Геннадій був та залишається відданим патріотом України. Москаль не тільки вмів влучно підібрати слова, а й так само ефективно долав усі виклики, які з’являлися протягом його життя. З розумом і гумором, який обеззброював опонентів. Він був ефективним керівником, де б не працював: що в Міністерстві внутрішніх справ, що на Закарпатті, що на Луганщині", — зазначив Петро Порошенко на своїй Facebook-сторінці.

З 15 липня 2015 року Геннадій Москаль очолив Закарпатську ОДА. Працював до квітня 2019 року. Після другого туру президентських виборів Геннадій Москаль подав у відставку. У червні 2019 року президент Володимир Зеленський звільнив Москаля та ще 14 голів ОДА.

Колишній прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк згадує чиновника ще зі своїх студентських часів, коли Москаль викладав у нього на курсі.

"Інтелектуал, світла людина, щиро закохана в Україну. "Головний Москаль України", — любив жартувати Геннадій Геннадійович, який на своєму життєвому шляху ніколи не зраджував патріотичних поглядів і державних інтересів України. Боляче казати "прощавайте". Щирі співчуття родині, близьким, колегам і всім українцям", — написав депутат.

Геннадій Москаль також запам'ятався різкими, з вживанням ненормативної лексики та суржику, висловлюваннями на адресу своїх опонентів та людей, яких вважав причетними до злочинної діяльності.

"Не сотвори собі кумира — написано в Біблії. Створили? Ось помилуйтеся на наслідки. “Партія регіонів” підпалила Донбас і ось ці ваші п**ри, вибачте, втекли першими з районної ради, де вони є?", — висловлювався депутат.

Геннадій Москаль часто не добирав слів, чітко демонструючи свою позицію, не зважаючи на телекамери, опонентів і прямі ефіри.

На своїй Facebook-сторінці нардеп від "Європейської солідарності" Микола Княжицький зазначив, що під час Революції Гідності саме Геннадій попереджав журналістів Еспресо про плановані напади на новостворений канал Майдану, а згодом оприлюднив плани влади Януковича на знищення Еспресо, 5 каналу.

Колишній Генеральний прокурор України Юрій Луценко розповів, що знав депутата ще з 2005 року.

Він сильно допоміг відновити роботу карного розшуку та й взагалі, зрозуміти виклики системи. Саме він дав мені головну пораду: "Зараз всі вам казатимуть, що такого розумного міністра ще не було. Вони всім це кажуть. Гоніть цих паркетних генералів до беніної мами, беріть капітанів і майорів. І тільки з Карного розшуку".

Геннадій Москаль нагороджений орденом "За заслуги" ІІІ та ІІ ступенів та іменною вогнепальною зброєю. Має звання заслуженого юриста України.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок