В Ужгороді розпочався міжнародний флешмоб "Хори за мир"

В Ужгороді розпочався міжнародний флешмоб "Хори за мир"

В Ужгороді розпочався міжнародний флешмоб "Хори за мир"
. Суспільне Ужгород

Міжнародний хоровий флешмоб «Хори за мир» відбувся на площі Театральній в Ужгороді 26 березня. Участь у заході взяли близько 20 колективів із Закарпаття та 7 з інших регіонів України. Про це Суспільному розповіла художня керівниця Закарпатського народного хору Наталія Петій-Потапчук.

За її словами, зокрема, долучилися колективи з Чернігівської, Одеської та Львівської областей. Акція одночасно через онлайн-трансляцію триває в різних куточках світу.

В Ужгороді розпочався міжнародний флешмоб "Хори за мир"
Суспільне Ужгород

Акцію "Хори за мир" провели, аби за допомогою співу закликати до миру. З канону "Dona Nobis Pacem" ("Даруй нам мир") розпочали колективи флешмоб "Хори за мир". Далі виконали ще кілька творів.

Долучилися до флешмобу артисти камерного хору "Cantamus" зі Львова. Віолетта Поліщук керівниця камерного хору "Cantamus" м. Львів каже: "Я вважаю, що наразі є необхідним згуртуватися всім світом для подолання агресії, яка не є можливою у 21 столітті. Ми приїхали зі Львова. Доєдналися, тому що хочемо підтримати ідею єднання всього світу проти агресора заради нашої рідної землі. Нам надіслали партитури, ми переглянули партитури, ми вивчили твори, щоб бути максимального готовими дивитись на руку диригента".

В Ужгороді розпочався міжнародний флешмоб "Хори за мир"
Суспільне Ужгород

На флешмоб до Ужгорода приїхали й артисти студентського хору Одеської національної музичної академії. Галина Шпак керівниця студентського хору Одеської національної музичної академії розповіла: "Ця акція була запропонована ще місяць тому одним із міст Іспанії, щоб ми взяли участь. Я запропонувала це зробити всій Україні через наш спільний Телеграм-канал, до якого долучилися всі голови хорових товариств в Україні таким чином всі могли приєднатися. У нас молодий колектив, студенти, вони мають знати, що мир — це головне, заради чого є маємо щось робити на цій землі. Мир, мир".

В Ужгороді розпочався міжнародний флешмоб "Хори за мир"
Суспільне Ужгород

Окрім музичних колективів, до заходу долучилися пластуни. Людмила Лівак голова Закарпатського Пласту розповіла Суспільному: "Для нас це теж цінно — підтримка всього світу, ми це цінуємо. Нас запросили, щоб діти тримали прапор, бо ми вміємо поводитися з Державними символами та для нас це дуже цінно".

В Ужгороді розпочався міжнародний флешмоб "Хори за мир"
Суспільне Ужгород

Міжнародний хоровий флешмоб "Хори за мир" проводили онлайн. В Ужгороді захід ініціювала художня керівниця Закарпатського народного хору Наталія Петій-Потапчук. "Ми змогли зробити пряму трансляцію, не скинули запис виступу, а виступали під час прямої трансляції. Це одночасна подія, тобто одночасно люди в усьому світі, хори в усьому світі, збираються, щоб заспівати разом за мир. Це Міжнародна акція "Хори за мир", вона започаткована минулого року в такий самий час в Мадриді, що в Іспанії, Асоціацією хорів. Минулого року та акція проходила в багатьох країнах Європи та Америки. Україна не брала участь. Акція, яка проходила минулого року і цьогоріч, мала основний акцент — це мир в Україні. Це хори в усьому світі збираються, щоб закликати до миру, миру не тільки в Україні, а й в усіх країнах, де йдуть війни", — каже керівниця.

Міжнародний хоровий флешмоб "Хори за мир" в Ужгороді тривав 30 хвилин. Наприкінці заходу на площі поклали скриню для збору грошей на потреби Збройних Сил України.

Читайте також:

  • Сили оборони знищили понад 170 тисяч окупантів — Генштаб;
  • РФ, ймовірно, поновила постачання "Шахедів" з Ірану — британська розвідка;
  • Сили оборони відбили позиції біля траси Е40 поруч із Бахмутом — ISW;
  • Сили оборони завдали 11 авіаударів по позиціях РФ та збили два безпілотники — Генштаб;
  • Актор і посол доброї волі ЮНІСЕФ Орландо Блум відвідав Україну.

Читайте нас: у Telegram, Viber та Instagram

На початок