Без Некрасова, Лермонтова та Докучаєва: в Ужгороді перейменують вісім вулиць

Без Некрасова, Лермонтова та Докучаєва: в Ужгороді перейменують вісім вулиць

Без Некрасова, Лермонтова та Докучаєва: в Ужгороді перейменують вісім вулиць
. Фото: Суспільне Ужгород

В Ужгороді перейменують 8 вулиць. Таке рішення прийняли 28 лютого на сесії Ужгородської міськради. Перейменування ще шістьох вулиць депутати не підтримали. Йдеться про Високу, Поліни Осипенко, Льва Толстого, Івана Мічуріна та Модеста Мусоргського та Федора Достоєвського. За словами голови громадської організації "Декомунізація України" Вадима Познякова, в Ужгороді з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну перейменували 17 вулиць.

Вулицю Льва Толстого в Ужгороді на громадських слуханнях запропонували перейменувати на честь письменника Петра Скунця. На цій вулиці живе та працює завідувач літературно-драматичною частиною Закарпатського муздрамтеатру Олександр Гаврош.

"Комісія і громадські слухання підтримали ідею, щоб перейменувати вулицю Льва Толстого на вулицю Петра Скунця — шевченківського лауреата, відомого поета, громадського діяча. Він жив у цьому мікрорайоні, він співпрацював з нашим театром — перекладав для нашого театру. Робив для нас тексти пісень. Це таке культурне обличчя Ужгорода, людина відома на всю Україну, тому, я думаю, це невелика вулиця, на якій найбільшою спорудою є Закарпатський муздрамтеатр, то логічно, щоб вона мала ім'я видатного письменника", — розповів Суспільному Олександр Гаврош.

На сесії Ужгородської міськради 28 лютого депутати проголосували за перейменування 8-ми вулиць, ще п'яти не підтримали, зокрема — Високої та Льва Толстого.

На сесії Ужгородської міськради 28 лютого депутати проголосували за перейменування 8-ми вулиць: Миколи Добролюбова на Ярослава Геляса, Василя Докучаєва на Володимира Лендьєла, Дмитра Донського на Юрія Станинця, Миколи Некрасова на Володимира Ладижця, Олександра Радищева на Василя Гаджеги, Михайла Лермонтова на В’ячеслава Приходька, Івана Сеченова на Ференца Семана та площу Дружби Народів на Захисників України.

Без Некрасова, Лермонтова та Докучаєва: в Ужгороді перейменують вісім вулиць
Фото: Суспільне Ужгород

Депутати не підтримали перейменування вулиці Льва Толстого на імені Петра Скунця та ще 5-ти: Високу — на Івана Чендея, Поліни Осипенко — на Мотрі Братійчук, Івана Мічуріна — Василя Габди, Модеста Мусоргського — Івана Гарапка та Федора Достоєвського— на Дмитра Поповича.

"Ми прийняли рішення після такого тривалого обговорення, воно тривало кілька місяців щодо перейменування назв вулиць. Виникло дискусійне питання щодо перейменування вулиці Високої на імені Івана Чендея та Льва Толстого на імені Петра Скунця. Це питання не було сьогодні підтримане, тому що були певні зауваження, були дискусії під час громадських обговорень. Ми обов'язково цих видатних постатей Закарпаття та України увіковічимо в назвах вулиць нашого міста, тому ще будуть обговорення, але в нас будуть вулиці на честь Івана Чендея та Петра Скунця", — розповів Ужгородський міський голова Богдан Андріїв.

За словами голови громадської організації "Декомунізація України" Вадима Познякова, в Ужгороді з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну перейменували 17 вулиць.

"В Ужгороді залишилося перейменувати до 40 вулиць, а загалом у Закарпатській області — десь 280. Лишилося ще кілька громад, які днями мають теж перейменувати й тоді вже буде 200, треба ще трохи почекати. У тенденції тих, що перейменовують, це (Закарпаття — ред.) один з найкращих регіонів за цими показниками, хоча у квітні-травні-червні — це був лідер регіон, тому що є військові дії в інших, тоді Закарпаття якраз задало темп перейменувань. А зараз останні громади починають цим всім займатися. Я сподіваюся, що до літа переважна більшість уже перейменує", — розповів Вадим Поздняков.

За словами Богдана Андріїва, рішення щодо перейменування вулиць, іменування яких депутати не підтримали на цій сесії, будуть приймати на наступних.

Читайте також:

  • ЄС запровадив санкції проти Білорусі, США нададуть 10 млрд доларів допомоги Україні. 370 день війни. Онлайн
  • “Хочемо показати їм свою вдячність та любов". В Ужгороді волонтери готують млинці для поранених військових.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

На початок