День Гідності та Свободи відзначили 21 листопада в Ужгороді. Захід відбувся на площі Народній. Туди прийшли ті студенти навчальних закладів, які брали участь у Революції гідності, а також представники влади. Вони поклали квіти та лампадки до пам'ятного знаку борцям за свободу і незалежність України. Про це повідомляють журналісти Суспільного з місця події.
Деякі учасники також мали на грудях жовті стрічки, як символ підтримки опору на окупованих територіях України. Такий флешмоб ініціював рух громадського спротиву "Жовта стрічка", який виник навесні 2022 року в Херсоні, коли місто захопили російські війська.
З однокурсниками до пам'ятного знаку борцям за свободу і незалежність України прийшла студентка Академії культури та мистецтв Альона Томащук. "Для мене цей день багато означає, тому що зараз у країні війна, і я вважаю, що у День Гідності й Свободи ми маємо підтримувати наших героїв тут, бо нам тут спокійно, але ми маємо розуміти, що їм там зараз дуже важко й хоча б таким маленьким поштовхом їх підтримувати морально", — розповіла дівчина.
Бідзіля Ярослав — студент Карпатського університету імені Августина Волошина. Хлопець теж приніс лампадку до пам'ятного знаку борцям за свободу й незалежність. "Я думаю, що кожен громадянин, кожен молодий громадянин України, має долучатися до такого заходу, бо без цих героїв не були б ми, не було б нашого майбутнього. Наша молодь має розуміти нашу історію, що відбувалося, і завдяки чому ми зараз живемо в нашій вільній країні, триває війна, але ми боремося за майбутнє", — пояснив студент.
Вікторія Кенідра голова молодіжної ради Закарпатської ОВА: "Цей день символічний, він і раніше був символічний, бо ми знаємо, що студенти долучилися до цих революцій, який внесок студентів і молоді тоді був. Наразі наша молодь також в рядах ЗСУ, волонтерить. Кожен на своєму фронті допомагає перемогти в цій страшній війні. Допомагає кожен чим може, тому сьогодні ми у цей день прийшли вшанувати й показати, що ми тут в тилу відчуваємо, що відбувається там, що ми пам'ятаємо кожну подію, яка була пов'язана з революціями, і яка сьогодні ціна нашої свободи й гідності".
Квіти та лампадки до пам'ятного знаку поклали близько 50 людей, розповів голова Закарпатської ОВА Віктор Микита. "Тут в основному студентський актив, близько 40-50 студентів. 21 листопада (2013 року — ред.) відбулась подія, коли побили студентів на Майдані, з цього почалася Революція гідності. Важливо, що в цьому заході брали участь студенти, котрі пам'ятали такі моменти, які говорять про те, що ми є незламна нація, що саме наша молодь, котра є рушійною силою, сьогодні їх велика кількість на фронті, де відстоюють нашу незалежність і територіальну цілісність", — каже голова ОВА.
Читайте також:
- Обстріли ЗАЕС, бої на Донбасі, "формула миру" Зеленського. 271 день війни
- У ЗСУ оцінили можливість отримання Росією іранських ракет
- У британській розвідці розповіли про вразливість росіян в районі Сватового
- Пропаганда в РФ поширює фейки про оцінку судом у Гаазі війни в Україні — ЦПД
- Німеччина запропонувала Польщі системи ППО Patriot