17 кінологічних команд перевіряють вантажі на Закарпатській митниці

17 кінологічних команд перевіряють вантажі на Закарпатській митниці

17 кінологічних команд перевіряють вантажі на Закарпатській митниці
. Суспільне Ужгород

На Закарпатській митниці працює 17 кінологічних команд. Кожен собака орієнтований на пошук певного виду контрабанди. За 8 місяців 2022 року вони виявили 23 факти переміщення заборонених предметів через кордон, розповіли Суспільному в пресслужбі митниці. Як працюють кінологи та їх собаки, а також митні інспектори дізнавалися журналісти Суспільного.

Закладку бурштину в автомобілі Рамзес знаходить швидко. Вказує точне місце, де 20 хвилин тому поставили коштовний камінь. П’ятирічний пес служить в митній службі з 9 місяців. Знаходить сигарети та бурштин. Для того, аби собака зреагував, товар має бути в автівці не менше 20 хвилин, пояснює господар Рамзеса, старший державний інспектор-кінолог Євгеній Бабич. "Є вільний пошук, а є пошук конкретного транспортного засобу. Виходимо на лінію, я його відпускаю у вільний пошук, якщо якийсь транспортний засіб нам більш не до вподоби, ми можемо його ближче оглянути", — каже інспектор.

17 кінологічних команд перевіряють вантаж на Закарпатській митниці
Суспільне Ужгород

Кожен собака орієнтований на пошук певного виду контрабанди. Загалом на Закарпатській митниці працює 17 кінологічних команд. За 8 місяців цього року вони виявили 23 факти переміщення заборонених предметів через кордон. Серед знахідок чотирилапих — понад 100 тис. шт. сигарет, 41 шт. лікарських флаконів та майже 1000 шт. психотропних таблеток, зброя з набоями.

17 кінологічних команд перевіряють вантаж на Закарпатській митниці
Суспільне Ужгород

Кожну автівку перевіряють інспектори. Василь Бангрович — старший державний інспектор каже: "Перевіряю наявність вантажу, який є, чи відповідає він наявним документам. І перевіряю, чи немає нічого зайвого в коробках. Паралельно машини відправляємо на рентген на сканування. Після цього можемо додатково робити огляд, або візуально, або з відкриттям місця".

17 кінологічних команд перевіряють вантаж на Закарпатській митниці
Суспільне Ужгород

На рентген відправляють близько 60 % від загального потоку автівок. Сканують близько 100-120 вантажівок щодня. На огляд однієї йде близько 4 хвилин, каже Олександр Кокорін — головний державний інспектор управління технічних засобів митного контролю. "Якщо виникають якісь питання, бо різноманітний товар, весь його розвантажити в боксах нереально. Тому це прискорює роботу", — розповів митник.

За 8 місяців поточного року було складено 786 протоколів про порушення митних правил. А загальна сума вартості предметів склала 114,6 млн грн, каже начальник відділу проваджень у справах про порушення митних правил Богдан Яворівський. З початком повномасштабного вторгнення кількість порушень зменшилася, а характер дещо змінився.

17 кінологічних команд перевіряють вантажі на Закарпатській митниці
Суспільне Ужгород

"Торік у нас майже були відсутні правопорушення пов’язані з гуманітарною допомогою. В цьому році вже запроваджено 7 протоколів про порушення митних правил. На суму понад 3,5 млн гривень. У нас був один протокол про порушення митних правил, там було зазначено, що відправляються капці. Як капці можуть допомогти нашим бійцям — не зрозуміло. Ще було зазначено, що це засоби гігієни, але це не відповідає дійсності", — каже Богдан Яворський

Після вилучення товарів їх зберігають на складах, а подальшу їх долю вирішують в суді. Цьогоріч суд розглянув майже 600 справ на суму понад 86 мільйонів гривень.

Читайте також:

  • Проєкт трибуналу для РФ, завершення "референдумів". 216-й день війни. Онлайн;
  • За добу Росія втратила у війні з Україною ще 550 військових і 16 танків — Генштаб;
  • За добу росіяни обстріляли понад 50 населених пунктів — Генштаб;
  • 395 дітей загинули внаслідок збройної агресії РФ в Україні — ОГПУ

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

На початок