Близько 5 тисяч одинадцятикласників на Закарпатті зареєстрували на цьогорічне ЗНО

Близько 5 тисяч одинадцятикласників на Закарпатті зареєстрували на цьогорічне ЗНО

Близько 5 тисяч одинадцятикласників на Закарпатті зареєстрували на цьогорічне ЗНО
. Фото: УНІАН

Близько 5 тисяч одинадцятикласників на Закарпатті зареєстрували на цьогорічне ЗНО. Про це Суспільному повідомила директорка обласного департаменту освіти Мар’яна Марусинець.

Через війну в Україні ЗНО та ДПА для випускників скасували. Зараз у Міністерстві освіти розробляють новий формат іспитів для випускників, пояснила директорка обласного департаменту освіти Маряна Марусинець.

"Механізм буде прийнятий, щодо наших випускників до закладів вищої освіти. І це буде правильне рішення, тому що ми два роки поспіль перебуваємо в ковідній ситуації, а зараз це ускладнила військова ситуація. Це спрощений буде алгоритм. Для нас важливо зберегти потенціал нашої країни — тих дітей, які у нас залишилися", — відзначила чиновниця.

Яна Текелій, має сина одинадцятикласника. Жінка каже: готувався проходити тестування, а з теперішніми змінами, йому доведеться змінювати й систему підготовки.

"З репетиторами займався і дуже посилено навчався, саме ті предмети, які він хотів здавати: іноземну мову, математику, українську. Він був впевнений, що добре здасть ЗНО і вступить у виш. Зовнішнє оцінювання — це реально діти можуть показати себе, хто на що заслуговує", — пояснила Яна.

Юрій Текелій учень 11-го класу розповів Суспільному: "Я мав здавати ЗНО, але зараз з цим дуже незрозуміло. Хтось за неофіційними даними, говорить, що його не буде, хтось каже, що будуть мульти-тести. Для мене це зараз незвично, незрозуміло, і я дуже переживаю, коли думаю про це".

Директорка Ужгородської школи № 5, Івета Цеголняй розповідає: школярі хвилюються, але до ЗНО готові. "Діти приходять на онлайн заняття. Дають нам додаткові питання, поглиблені питання. Тобто, діти готуються до вступу, це нормально. Війна мусить закінчитися, а дітей нам потрібно вчити", — каже директорка.

Загалом у Закарпатській області, за словами Мар'яни Марусинець, є 11 тисяч випускників, які цього року мають отримати атестат.

Що відомо:

Читайте нас: у Telegram, Viber та Instagram

На початок