На Закарпатті у Великоберезнянській громаді виявили ротавірус у дітей. Що відомо

На Закарпатті у Великоберезнянській громаді виявили ротавірус у дітей. Що відомо

На Закарпатті у Великоберезнянській громаді виявили ротавірус у дітей. Що відомо
. Суспільне Закарпаття

Чотири випадки ротавірусної інфекції у дітей виявили у Великоберезнянській громаді. Про це Суспільному 26 грудня повідомив директор департаменту Закарпатської ОДА Анатолій Пшеничний. Голова Великоберезнянської громади Богдан Кирлик повідомив Суспільному: всього зі скаргами на шлунково-кишкові розлади з 21 грудня до медиків звернулися понад 70 людей з Великоберезнянської, Дубриницько-Малоберезнянської та Ставненської громад.

За словами Анатолія Пшеничного, наразі з симптомами шлунково-кишкових трактів в медзакладах перебуває 12 дітей. 25 грудня п'ятьом дітям зробили експрес-тести, у чотирьох з них виявили ротавірусну інфекцію. "Одна дитина вже два дні лікувалася, тому, швидше всього, у неї не виявили ротавірус. Зазвичай, у лікарнях за три дні стан дітей стає стабільним, і їх виписують зі стаціонару", — додав директор департаменту.

Всього, за словами Анатолія Пшеничного, до медзакладів госпіталізували 17 дітей з симптомами шлунково-кишкових трактів. "Є і діти до одного року. Від всіх відібрали взірці та направили на лабораторне дослідження, за два дні будуть результати. Найімовірніше, спричинене зараження водою та продуктами харчування", — повідомив Анатолій Пшеничний.

Голова Великоберезнянської громади Богдан Кирлик повідомив Суспільному: з 21 грудня у громаді збільшилася кількість звернень до лікарів зі скаргами на шлунково-кишкові розлади. "Станом на п'ятницю, 24 грудня, у Великоберезнянській, Дубриницько-Малоберезнянській та Ставненській громаді було 71 звернення до медиків зі скаргами на шлунково-кишкові розлади, 60 з них — з Великого Березного. Сьогодні вночі до лікарні з такими симптомами госпіталізували двох дітей та одну жінку", — розповів Богдан Кирлик.

Читайте також: На Закарпатті підтвердили наявність поліовірусу, — головний санлікар Кузін

"Я особисто схиляюся, що це спричинено з поверненням людей з-за кордону, не думаю, що це буде пов’язано із водою. Можливо зараження пов'язано з продуктами харчування чи грошима, сам вірус ж передається контактним методом. 25 грудня у нас взяли загальний аналіз води, з нею все добре. Сьогодні (26 грудня, — ред.) взяли зразки води на лабораторне обстеження не тільки із джерел водопостачання, а і від споживачів. Вчора ми додали хлорку для знезараження води", — додав селищний голова.

Що відомо:

  • Ротавірусна інфекція – висококонтагіозне інфекційне гостре кишкове захворювання. Ротавірус частіше виникає в холодну пору року, а також може носити епідемічний характер. На ротавірусний гастроентерит хворіють люди всіх вікових груп, але переважно діти перших років життя і люди літнього віку.
  • Ротавірус дуже легко передається від людини до людини. Інфікування відбувається під час прямого контакту, вживання в їжу інфікованих ротавірусом страв і води та при контакті з іншими поверхнями та предметами, що могли бути забрудненими (іграшки, підлоги, меблі, тощо).
  • Найбільше частинок вірусу міститься у фекаліях інфікованих осіб у період з двох днів до початку діареї та до десяти днів після зникнення симптомів захворювання. Також вірус передається аерогенним шляхом, унаслідок тісного контакту з інфікованою людиною. На людських руках можуть зберігатися протягом кількох годин. Ротавіруси стійкі до дії більшості дезінфікуючих засобів.

Симптоми ротавірусу

  • Інкубаційний період триває 1-3 дні. Для ротавірусної інфекції характерний гострий початок — різке підвищення температури (до 39С), нудота, іноді біль в животі, часте блювання, сильний пронос, випорожнення — яскраво-жовті, водянисто-пінисті. Симптоми з боку шлунково-кишкового тракту, як правило, зникають через 3-7 днів.

Профілактика

  • Основними методами профілактики ротавірусної інфекції є вакцинація та дотримання правил особистої гігієни.
  • Вакцина захищає від ротавірусних гастроентеритів і розвитку тяжких форм захворювання.
  • Для забезпечення раннього захисту від інфекції достатньо дві або три дози, відповідно до інструкції зареєстрованих в Україні вакцин.

Для попередження виникнення та поширення ротавірусної інфекції слід дотримуватись простих правил: не споживати сиру їжу, немиті фрукти й овочі; забруднені поверхні мити водою з застосуванням миючих засобів; ретельно мити руки з милом, особливо після прогулянки, після туалету та перед приготуванням чи споживанням їжі; обирати свіжі і незіпсовані продукти; вживати продукти після достатньої термічної обробки; використовувати чисту, кип’ячену або очищену воду.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

На початок