На Закарпатті підтвердили наявність поліовірусу, — головний санлікар Кузін

На Закарпатті підтвердили наявність поліовірусу, — головний санлікар Кузін

На Закарпатті підтвердили наявність поліовірусу, — головний санлікар Кузін
Фото: УНІАН

На Закарпатті підтвердили наявність вірусу поліомієліту. Про це повідомив головний санітарний лікар Ігор Кузін під час брифінгу 29 жовтня. Зразки доправили до референс-лабораторії Всесвітньої організації охорони здоров’я в Гельсінкі.

За словами санлікаря, під загрозою перебувають усі невакциновані від поліомієліту діти країни до п’яти років.

"Провели епідеміологічне розслідування цього випадку (випадок поліомієліту на Рівненщині, – ред.), визначили коло контактних осіб, взяли на дослідження проби води і ґрунту. Окрема група працювала й у Закарпатській області. Там також підтвердили наявність поліовірусу, – зазначив Кузін.

Читайте також: "Закарпаття за вакцинацією від поліомієліту пасе задніх", — головний інфекціоніст Михайло Поляк

Санлікар повідомив, що зараз важливо говорити про це захворювання, оскільки вперше за багато років поліомієліт повернувся в Україну і вже став причиною паралічу невакцинованої 17-місячної дитини у Рівненській області.

Що відомо:

  • Поліомієліт — це гостре інфекційне захворювання, яке вражає центральну нервову систему, викликає параліч. Хвороба може призвести до смерті. Поліовірус поширюється від людини до людини, найчастіше через брудні руки, заражену їжу та воду.
  • Відповідно до національного календаря щеплень, дітей від поліомієліту треба вакцинувати 2,4, 6, 8, 17 місяців, а також 6 та 14 років. Щеплення безкоштовно можна зробити у державних поліклініках та амбулаторіях. За словами Кузіна, всі області забезпечені вакциною від поліовірусу в достатній кількості.
  • Станом на 1 жовтня в Україні рівень охоплення трьома дозами щеплень від поліомієліту дітей до року становить лише 59,7%, — повідомив головний санлікар Кузін. Найгірша ситуація з вакцинацією у Закарпатській, Івано-Франківській та Херсонській областях. Для того, щоб сформувався імунітет, цей показник має сягати 95%.
  • У 2015 році на Закарпатті зафіксували два випадки поліомієліту. Тоді захворіли двоє дітей у віці 4 роки та 10 місяців. Головний інфекціоніст області Михайло Поляк зазначив, що після лікування через 60 днів симптоми у дітей зникли, вони одужали.
  • Після спалаху поліомієліту на Закарпатті у 2015 році вакцинували 226 720 дітей від 2 місяців до 10 років. "Це було зроблено у три етапи. Невакцинованих через постійні протипоказання — 779 дітей, відмовилися — 17 149", — розповів головний інфекціоніст Закарпаття Михайло Поляк.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

На початок