На Закарпатті у 4-х дітей виявили поліовірус, але не підтвердили поліомієліт. Що про це відомо

На Закарпатті у 4-х дітей виявили поліовірус, але не підтвердили поліомієліт. Що про це відомо

На Закарпатті у 4-х дітей виявили поліовірус, але не підтвердили поліомієліт. Що про це відомо
. Фото: Shutterstock (ілюстративне)

На Закарпатті у 4-х дітей виявили поліовірус. Про це у коментарі Суспільному повідомила головна епідеміологиня області Вікторія Тимчик. Діти не мали планових щеплень.

За словами Вікторії Тимчик, діагноз поліомієліт у них наразі не підтвердили. Вона додала, що йдеться про два різні осередки, де виявили поліовірус. Один з них пов'язаний з інфікованими на Рівненщині.

Перший випадок інфікування зафіксували у 12-річної дівчинки з Тячівського району Закарпатської області. 19 вересня дівчину з паралізованою ногою доставили до медзакладу, а підтвердили поліомієліт 13 жовтня.

У ході розслідування виявили інший осередок — його локалізацію не називатимуть з етичних міркувань, — розповіла Вікторія Тимчик. У чотирьох дітей, які мали контакти із інфікованою дитиною з Рівненщини, підтвердили поліовірус ІІ типу. За інформацією Вікторії Тимчик, за медичною допомогою батьки дітей не зверталися, наразі вони перебувають вдома під контролем сімейної лікарки та наглядом батьків. Від вакцинації батьки відмовили через релігійні переконання. "Це абсолютно різні типи поліовірусів, якщо порівнювати з випадком 12-річної дівчинки з Тячівського району", — зазначила Вікторія Тимчик.

Що відомо про поліомієліт на Закарпатті:

  • 29 жовтня на Закарпатті підтвердили наявність поліовірусу. Зразки доправили до референс-лабораторії Всесвітньої організації охорони здоров’я в Гельсінкі.
  • Відповідно до національного календаря щеплень, дітей від поліомієліту треба вакцинувати 2,4, 6, 8, 17 місяців, а також 6 та 14 років. Щеплення безкоштовно можна зробити у державних поліклініках та амбулаторіях. За словами Кузіна, всі області забезпечені вакциною від поліовірусу в достатній кількості.
  • Станом на 1 жовтня в Україні рівень охоплення трьома дозами щеплень від поліомієліту дітей до року становить лише 59,7%, — повідомив головний санлікар Кузін. Найгірша ситуація з вакцинацією у Закарпатській, Івано-Франківській та Херсонській областях. Для того, щоб сформувався імунітет, цей показник має сягати 95%.
  • На Закарпатті відсоток вакцинованих від поліомієліту дітей складає 49%. В області спостерігається стійка тенденція до збільшення відмов, — розповіла Вікторія Тимчик. За її словами, найменший відсоток щеплених від поліовірусу дітей на Закарпатті — Тячівський, Хустський та Рахівський райони.
  • Головний інфекціоніст Закарпаття Михайло Поляк розповів, чому область наразі пасе задніх за темпами вакцинації від поліомієліту.
  • У 2015 році на Закарпатті зафіксували два випадки поліомієліту. Тоді захворіли двоє дітей у віці 4 роки та 10 місяців. Головний інфекціоніст області Михайло Поляк зазначив, що після лікування через 60 днів симптоми у дітей зникли, вони одужали.
  • Після підтверджених випадків поліомієліту на Закарпатті у 2015 році вакцинували 226 720 дітей від 2 місяців до 10 років. "Це було зроблено у три етапи. Невакцинованих через постійні протипоказання — 779 дітей, відмовилися — 17 149", — розповів головний інфекціоніст Закарпаття Михайло Поляк.
  • Поліомієліт — це гостре інфекційне захворювання, яке вражає центральну нервову систему, викликає параліч. Хвороба може призвести до смерті. Поліовірус поширюється від людини до людини, найчастіше через брудні руки, заражену їжу та воду.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

На початок