Проти політичних переслідувань виступили люди в Ужгороді

Проти політичних переслідувань виступили люди в Ужгороді

Проти політичних переслідувань виступили люди в Ужгороді
. Суспільне Закарпаття

Виступити проти політичних переслідувань вийшли сьогодні люди на площу Театральну в Ужгороді. За словами організаторки акції Надії Ваць, їх там зібралося близько 50-ти. Речниця Нацполіції області Ганна Дан сказала, що було 17. За порядком стежили правоохоронці, порушень на зафіксували.

Надія Ваць розповіла: прийшли підтримати безстрокову акцію протесту в столиці, організовану через ув’язнення одеського активіста Сергія Стерненка. Його, нагадаємо, 23 лютого засудили на 7 років та 3 місяці у в’язниці за викрадення депутата Сергія Щербича, розбій та зберігання зброї. Сам Сергій називає справу політично вмотивованою.

О 12 годині люди почали збиратися на площі Театральній в Ужгороді.

Проти політичних переслідувань виступили люди в Ужгороді
Суспільне Закарпаття

"Боремося за права не тільки Сергія Стерненка, а й за наші, — сказала учасниця акції Ірина Коваленко. — Сьогодні – це Сергій, завтра мій, твій тато. Тому важливо наголошувати на тому, що демократична держава починається з нас. Демократична держава має боротися за свободу та наші права".

"Мій тато був на Майдані в 2014 році. Я пам’ятаю, за що боролися тоді, за що борються зараз солдати та добровольці на сході. І я хочу бути гідною того, за що вони борються, і держави, в якій я живу. В демократичній державі все має бути справедливо, за законом. Але на цей момент так буває не завжди", — сказала Емілія Бровді, яка теж прийшла на акцію.

Павло Прижегодський, учасник акції, розповів: вийшли сьогодні на площу, аби висловити базові вимоги до президента та уряду: звільнити політичних в’язнів Сергія Стерненка та Андрія Антоненка; провести судову реформу.

"Над якою (реформою, — ред.) ми б’ємся вже 7 років і ніхто не розуміє, чому її не можуть почати запускати. Я розумію, що один я не можу зробити майже нічого, але поки ми гуртуємося, то наші шанси на перемогу, на певні зміни в Україні, вони зростають", — сказав активіст.

Проти політичних переслідувань виступили люди в Ужгороді
Суспільне Закарпаття

"Людину судять за те, що вона стає комусь поперек горла, — сказала Тетяна Гичка, яка також взяла участь в акції. — Якщо людину судять, то це має бути через якийсь злочин, а тут зовсім не так: судять чесну людину, яка відстоювала право країни на розвиток. Таке не можна терпіти. Я також громадська активістка і мені буде не дуже приємно, якщо за мою політичну громадянську позицію до мене прийдуть і скажуть: «Пройдіть, будь ласка, у відділок".

Співорганізаторка акції Надія Ваць сказала: на акцію вийшли, щоб мати можливість спокійно ходити містом та займатися громадською діяльністю і не переживати, що завтра, через протести щодо якось корупціонера чи організовану акцію людей засудять за сфальсифікованою справою.

"Треба показувати, що нам це не подобається, показувати, якщо ви будете знущатися над народом чи окремими людьми, будуть виходити всі", — сказала Надія Ваць.

Тривала акція в Ужгороді 40 хвилин.

Читайте також: Перший вирок для Стерненка. За що засудили та ще судитимуть активіста
На початок