У Тернопільському обласному художньому музеї Юрій та Леся Цікало презентували свою колекцію писанок. За словами Юрія, писанкарством з дружиною займаються понад 30 років. Першу виставку представили в 1993 році.
Майстер працює в техніці травлення:
"На яйце наноситься узір воском, потім його занурюю у розчин кислоти, зазвичай це оцтова кислота. Там, де яйце не захищене воском, кислота потоншує шкаралупку яйця. Після того, як воно виймається з розчину кислоти і знімається віск, то на яйці виходить такий різьблений візерунок".

За словами Юрія Цікала, на одну писанку потрібно близько десяти годин роботи. Використовують гусячі та курячі яйця, розписують їх аніліновими фарбами. Замість писачка використовують перо, як робила це мати Юрія.


Леся Цікало показала свою улюблену писанку, яку написала більше десяти років тому.
"Я писала її як образ жінки і побажання, щоб жінка була, як королева життя. На ній зображені такі хвилі, які означають спад та підйом жінки. І вона завжди при різних ситуаціях повинна бути королевою. Те, що в неї тут різні кольори — так і життя в нас різнокольорове".
"Написано нами писанок дуже багато, там тисячі робіт. Був такий час що ми на них виживали. Натхнення найбільше сама писанка дає, коли ти її починаєш писати, ти не знаєш, яка вона буде. Вона потім покрита таким чорним воском після окиснення. А коли доторкаєшся до вогню нею, вона просто народжується. І той самий момент дає натхнення писати ті писанки", — розповіла писанкарка.

Прийшла підтримати подружжя двоюрідна сестра Юрія Оксана Гетьман. Жінка розповіла, в особистій колекції має декілька їхніх писанок:
"Коли вони приходили в гості завжди в подарунок приносили писанку. Я завжди захоплювалась писанками, які писав Юра та його дружина Леся, в котрої безперечно талант від Бога. Я вважаю, їхні писанки шедеврами. Я дуже щаслива, що ми в родині маємо такі таланти, ми гордимося нашими Цікалами, котрі є справжніми майстрами".


Своїми враженнями від виставки поділився студент медичного університету Іван Савіцький:
"Я сам колись пробував займатись писанкарством. Зараз дивлюсь на кількість по-справжньому дивовижних писанок, дивовижних узорів різних областей, різних регіонів України. Я думаю, роботи дуже важкі, це по-справжньому ювелірна робота".



Заступниця директора обласного художнього музею Ольга Ваврик розповіла, подружжя представило 163 писанки.

Виставка триватиме до 8 квітня.