На Тернопільщині від початку року сталося 320 пожеж в екосистемах. Про це під час брифінгу Суспільному повідомив керівник пресслужби головного управління ДСНС України в області Сергій Данілін.
За його словами, в одній із пожеж 26 лютого загинула жінка, також є випадки отримання людьми опіків:
"Буквально за перші теплі дні кількість пожеж була 150, тобто в 2 рази збільшилась кількість таких пожеж. Ситуація справді складана. Рятувальники вкотре звертаються до жителів краю з проханням відмовитися від цієї згубної практики — спалювати суху траву, сухе листя в себе на присадибних ділянках. Адже навантаження на пожежно-рятувальні підрозділи значно зростає. Бувають такі дні, коли кількість виїздів становить 40 на добу".

За словами Сергія Даніліна, за спалювання трави є адміністративна або кримінальна відповідальність. Це залежить від наслідків.
"Мінімальний штраф на людину від 3 тисяч гривень, залежно від того, де виникла ця пожежа, цифри можуть збільшуватись. Якщо говорити про пожежі, які виникають в природоохоронних зонах, там суми сягають 100-150 тисяч гривень".
Пожежі в екосистемах завдають шкоди довкіллю та здоров’ю людей, розповів заступник начальника управління екології та природних ресурсів обласної військової адміністрації Ігор П'ятківський.

За його словами, альтернатива спалювання сухої трави — компостування з використанням біобактерій. У громадах планують створити станції компостування:
"Відходи, які можна повторно використати, так званий рециклінг, не захороняються на сміттєзвалищі, а використовуються для різних потреб. У нас були польські інвестори. Методом піролізу переробляти такі зелені насадження, коли немає зовсім викидів в атмосферу. Замкнений цикл, диму нема, йде тільки чиста пара. З тієї речовини можна отримувати електричну енергію, тепло, органічні добрива".
