Перейти до основного змісту
У Тернополі відкрили реабілітаційний центр для військових

У Тернополі відкрили реабілітаційний центр для військових

У Тернополі відкрили реабілітаційний центр для військових. Гроші на його будівництво дали донори благодійного фонду "MoveUkraine", а також підприємець Тарас Демкура. Як працюватиме центр і які послуги надаватимуть пацієнтам дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Реабілітаційний центр облаштували у модульному будинку. Це частина реабілітаційного відділення надкластерної лікарні, розповіла директорка обласного департаменту охорони здоров’я Ольга Ярмоленко:

"Міністерство охорони здоров’я поставило завдання розгорнути в надкластерних і кластерних лікарнях реабілітаційні відділення із реабілітаційними залами від двадцяти до шістдесяти ліжок. В обласній клінічній лікарні такої медичної послуги в минулому не було і тому вільних площ немає. Потрібно було або корпус будувати, або можливо щось добудувати. І от, коли ми спілкувались із "MoveUkraine", запропонували, що в нас є така надкластерна лікарня і немає де розгорнути тих відділень. Вони погодились збудувати модульний комплекс в якому розгорнуть три реабілітаційні центри".

у тернополі відкрили реабілітаційний центр, ольга ярмоленко
Ольга Ярмоленко. Суспільне Тернопіль

На будівництво реабілітаційного центру витратили близько восьми мільйонів гривень. Гроші надали донори з Канади, Норвегії та Швейцарії, розповів засновник благодійного фонду "MoveUkraine" Джон Шморгун:

"Для тих, хто прийде на реабілітацію потрібне надійне стійке обладнання. Тому ми вкладаємо великі ресурси в це. Ми хочемо, щоб послугами реабілітаційних центрів користувалася певна кількість людей. Тому це обладнання "MoveUkraine" залишає на певний час. Якщо правильно застосовуєте, якщо є певний потік пацієнтів, то воно залишається, якщо ні, то забираємо і йдемо далі".

відкрили реабілітаційний центр, тернопіль, moveukraine? move ukraine
Джон Шморгун. Суспільне Тернопіль

Вісімсот тисяч гривень у будівництво центру також вклав підприємець Тарас Демкура. Його компанія будувала модульний будинок.

"Для нас вияв дуже великої довіри те, що наша компанія виграла тендер благодійного фонду "MoveUkraine" для будівництва цього центру. Нам вдалось за три місяці збудувати цей центр, а також в Диканьці і Кіцмані. Три реабілітаційні центри", - розповів Тарас Демкура.

тарас демкура, реабілітаційний центр, тернопіль
Тарас Демкура. Суспільне Тернопіль

Завідувачка реабілітаційного відділення Наталія Брикса розповіла, з військовими працюватимуть три фізичні терапевти і два ерготерапевти:

"В нашій залі є тренажери Бобновсього, є шведські стінки, реабілітаційний комплекс, столи Бобата і сходи з перешкодами. Це все обладнання і багато іншого потрібно для реабілітації, для відновлення рухових функцій людини".

у тернополі відкрили реабілітаційний центр для військових
Наталія Брикса. Суспільне Тернопіль

Допомагатиме терапевтам волонтер благодійного фонду "MoveUkraine" і ветеран Валентин Коваль. Чоловік втратив ногу на війні, після протезування також проходив реабілітацію.

"Моя робота в фонді це співпраця з персоналом з тих установ, клінік і відділеннь, якими ми займаємось, де ми будуємо модульні будиночки, завозимо обладнання. Я якраз організовую це все, з лікарями на контакті. Яке обладнання краще завести, що може більше пригодитися. Оскільки я сам через це проходив, знаю про це не з чуток, а з того, що я бачив своїми очима. Тому я розумію, що де і як краще", - сказав Валентин Коваль.

реабілітаційний центр, тернопіль
Валентин Коваль. Суспільне Тернопіль

Благодійний фонд "MoveUkraine" заснували в травні 2022 року, за цей час вони реалізували 34 проєкти. Цього року благодійний фонд планує побудувати п’ять реабілітаційних центрів в Бурштині, Тернополі, Диканьці, Верховині та Кіцмані.

На початок