У Тернополі закрили промислові кіоски на ринку, в школах організували дистанційне навчання, а в ресторанах – доставку їжі.
Контролер центрального ринку Тернополя Михайло Прокопів каже, щогодини перевіряє, щоб промислові кіоски були зачинені:
"Тільки дозволено торгувати мобільними телефонами, засобами зв’язку і продовольчою групою товарів. Промислова група в нас закрита повністю".

Оксана Гончарук із Великих Гаїв розповіла, прихала на ринок купити дитяче харчування:
"Одяг закритий, продуктові відкриті. Може, дійсно зменшиться захворюваність і все буде добре".

Директорка однієї з ресторацій міста Юлія Кравців каже, в закладі організували доставку і самовивіз страв:
"Ми змушені так робити і відмовляти нашим гостям в обслуговуванні, у відвідуванні закладу".

Директор тернопільської школи №6 Олександр Остапчук розповідає, за час карантину для дистанційної роботи закупили 6 вебкамер. Чотири з них купили батьки учнів, ще дві – спонсор. Зараз вчителі можуть проводити уроки як зі школи, так і з дому.
"Суперечок ніяких немає, всі розуміють, яка ситуація в країні, яка ситуація в місті. Ми все-таки розраховували, що ми з понеділка вийдемо на роботу, буде все добре, але ми все розуміємо. Вкотре хочу заявити, що дистанційне навчання в початковій школі – це взагалі дуже дрібненька форма навчання для малої кількості дітей. В середній, старшій школі це теж дуже складно", – каже Остапчук.

Запровадження карантину прокоментував професор кафедри інфекційних хвороб медуніверситету Василь Копча:
"Запровадження локдауну виправдане тим, аби не допустити подальшого підвищення захворюваності, хоча ми очікуємо, і це логічно, що кількість хворих буде надалі збільшуватися, тому що були свята, люди розслабилися і контактували більше. Тобто, вони зараз можуть бути в інкубації, і ще буквально тиждень-два і захворюваність зросте".
За словами речника Нацполіції області Сергія Крети, від 8 січня поліцейські області склали 44 адмінпротоколи за порушення карантину, та 183 постанови за неносіння масок.
Нагадаємо, 6 січня на засіданні міської комісії з питань надзвичайних ситуацій вирішили не дотримуватись вимог жорсткого карантину з восьмого числа.
Сьомого січня Сергій Надал на своїй фейсбук-сторінці написав, що рішення міської комісії з надзвичайних ситуацій можуть переглянути, якщо у Тернополі збільшиться кількість хворих на коронавірус.
9 січня міський голова на своїй сторінці написав, що попри рішення міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, поліція почала штрафувати підприємців.
11 січня під час екстреного засідання комісії техногенно-екологічної безпеки області ухвалили рішення дотримуватись локдауну на Тернопільщині.
Згідно з постановою Уряду, до 25 січня, окрім заборони на проведення масових заходів, діятиме заборона на роботу кафе, ресторанів і барів (крім доставки та замовлень на винос), кінотеатрів, фітнес-клубів і спортзалів, басейнів, театрів, а також торговельно-розважальних центрів і непродовольчих ринків. Заборонили роботу також усіх закладів освіти, окрім дитячих садків. Під час посиленого карантину їздитиме громадський транспорт, працюватимуть продуктові магазини, аптеки, банки, автозаправки, поштові оператори, готелі, а також перукарні та салони краси за попереднім записом.
Що відомо
- Підприємці Тернопільщини протестували під облдержадміністрацією