Перейти до основного змісту
Підприємці Тернопільщини протестували під облдержадміністрацією

Підприємці Тернопільщини протестували під облдержадміністрацією

Підприємці Тернопільщини протестували під облдержадміністрацією
. Суспільне Тернопіль

У Тернополі підприємці протестують під облдержадміністрацією. Люди хочуть, щоб їм дозволили працювати. Про це повідомила голова громадської організації "Підприємці Галичини" Ольга Шахін.

За її словами, учасники протесту написали три звернення: до голови облдержадміністрації, міського голови та начальна Нацполіції області. До голови облдержадміністрації Володимира Труша люди звернулися, щоб він передав президенту й Кабміну їхню вимогу скасувати локдаун. До міського голови Сергія Надала – підтримати їх, а до начальника Нацполіції області – не блокувати роботу підприємців.

Підприємці Тернопільщини протестують під облдержадміністрацією
Підприємці Тернопільщини протестують під облдержадміністрацією. Суспільне Тернопіль

На акцію прийшла підприємиця Неоніла Радь. Жінка розповідає, що продає товари на промисловому ринку Тернополя:

"Ми проти локдауну. Нас вибірково заставляють не працювати. А ми виживаємо, тому що ми маємо дати роботу людині, яка в мене працює, я маю забезпечити свою сім’ю, своїх дітей, свою старшого віку матір. В мене невисока пенсія і в мого чоловіка, і це - єдиний дохід, де я можу вижити і моя сім’я".

Підприємець Юрій Дияк каже, що на тернопільському ринку торгує 25 років:

"Якщо вони закриють нас до 24 січня, як вони сказали, це не факт, що ми 24 вийдемо на роботу. Це так само буде, як весняний карантин минулого року, шо нас закрили на 2 тижні, а потім продовжували і продовжували".

Світлана Пушкар – власниця одного зі спортклубів міста. Каже, клієнтів від сьогодні не приймають:

"Ми хочемо нашу підприємницьку діяльність вести, тому що її зупинити зараз – це втратити клієнтів і потім пів року працювати тільки на те, щоби їх повернути".

Ольга Шахін каже, підприємці написали звернення до голови облдержадміністрації Володимира Труша:

"Ми написали звернення до голови Тернопільської ОДА пана Труша про те, що ми, підприємці Тернополя, хочемо, щоб він звернувся до Кабінету Міністрів із клопотанням про відміну посилення протиепідемічних заходів, тобто, про локдаун. Ми стверджуємо, що ми хочемо працювати і не признаємо цього локдауну. Ми зібрали з підприємців підписи".

Також, каже Ольга Шахін, представники бізнесу написали звернення до міського голови Тернополя, щоб він підтримав їхні вимоги, і до начальника Нацполіції області, щоб правоохоронці не блокували роботу підприємців.

До учасників протесту вийшов голова обласної ради Михайло Головко, а також заступники голови облдержадміністрації Ігор Дем'янчук і Віктор Устенко. Вони запросили в облдержадміністрацію ініціативну групу підприємців, до якої увійшли 11 осіб, розповіла Ольга Шахін.

Підприємці Тернопільщини протестують під облдержадміністрацією
Підприємці Тернопільщини протестують під облдержадміністрацією. Суспільне Тернопіль

"В нас є постанова Кабінету Міністрів, про яку ми дізнались ще 9 грудня, і в нас є Конституція, яка так само передбачає дію цієї постанови, тому, сьогодні, за рекомендацією лікарів ми повинні розірвати ланцюжок оцих захворювань", – каже Дем'янчук.

Чоловік запросив ініціативну групу підприємців на переговори.

Ольга Шахін та Ігор Дем’янчук розповіли, про що домовились під час переговорів.

"Ми передали своє звернення, нам пообіцяли передати його до уряду, на завтра ми пообіцяли, що ми підготуємо наші прохання до уряду, якщо ми хочемо пільги і щоб нам компенсували якісь витрати. Це не 8 тисяч, ми порахуємо, скільки це вартує нам цих два тижні, і якщо нам уряд компенсує втрати – то ми згідні піти на локдаун", – розповіла Шахін.

"На сьогодні є звернення підприємців, воно більше декларативного характеру, а завтра ми попрацюємо над конкретними пропозиціями, які пізніше будуть опрацьовуватись", – каже Дем'янчук.

Шахін розповіла, участь в акції протесту взяли майже 200 підприємців. За словами речника Нацполіції області Сергія Крети, порушень карантинних вимог та громадського порядку правоохоронці не зафіксували.

Нагадаємо, 6 січня на засіданні міської комісії з питань надзвичайних ситуацій вирішили не дотримуватись вимог жорсткого карантину з восьмого числа.

Сьомого січня Сергій Надал на своїй фейсбук-сторінці написав, що рішення міської комісії з надзвичайних ситуацій можуть переглянути, якщо у Тернополі збільшиться кількість хворих на коронавірус.

9 січня міський голова на своїй сторінці написав, що попри рішення міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, поліція почала штрафувати підприємців.

11 січня під час екстреного засідання комісії техногенно-екологічної безпеки області ухвалили рішення дотримуватись локдауну на Тернопільщині.

Згідно з постановою Уряду, до 25 січня, окрім заборони на проведення масових заходів, діятиме заборона на роботу кафе, ресторанів і барів (крім доставки та замовлень на винос), кінотеатрів, фітнес-клубів і спортзалів, басейнів, театрів, а також торговельно-розважальних центрів і непродовольчих ринків. Заборонили роботу також усіх закладів освіти, окрім дитячих садків. Під час посиленого карантину їздитиме громадський транспорт, працюватимуть продуктові магазини, аптеки, банки, автозаправки, поштові оператори, готелі, а також перукарні та салони краси за попереднім записом.

На початок