Перейти до основного змісту
На Тернопільщині розпочали новий набір фахівців із супроводу ветеранів

На Тернопільщині розпочали новий набір фахівців із супроводу ветеранів

На Тернопільщині розпочали новий набір фахівців із супроводу ветеранів у громадах області. Про це розповіла виконувачка обов’язків начальника обласного управління з питань ветеранської політики Тетяна Дуда.

За її словами, в області є потреба у 370 таких фахівців. Подати свою кандидатуру на посаду можна на платформі "е-Ветеран".

"Фахівцями супроводу ветеранів війни і демобілізованих можуть бути громадяни України. Цьогоріч розширили кваліфікаційні вимоги до кандидатів щодо освіти. Претендувати на цю посаду можуть ті, у кого освітній рівень не нижче бакалавра. На навчання фахівців відправляємо, коли вони уже працевлаштовані. Є центр ветеранського розвитку при Тернопільському педуніверситеті. В області, за даними Єдиного реєстру, є приблизно 37 тисяч ветеранів, які повернулися з військових дій. Тобто, на одного має бути 100 ветеранів, то ж маємо мало тих фахівців".

Фахівці із супроводу ветеранів, допомога військовим, Тернопільщина, січень 2024
Виконувачка обов’язків начальника обласного управління з питань ветеранської політики Тетяна Дуда. Суспільне Тернопіль

За словами Тетяни Дуди, зараз в області працюють 17 фахівців з супроводу ветеранів війни. Двоє з них — ветерани, а п’ятеро з родин військовослужбовців. Заробітна плата у них від 20 до 30 тисяч.

Є такий фахівець, зокрема, й у Скалатській громаді. Дмитро Пашкевич працює в центрі надання соціальних послуг. Чоловік допомагає військовим повернутися до цивільного життя й вирішити їхні юридичні та психологічні проблеми.

"Це моє робоче — це приміщення, яке знаходиться близько до лікарні. Вирішуємо здебільшого питання щодо послуг, пов’язаних з лікуванням. Звертаються ветерани війни і військовослужбовці, які перебувають у відпустці у зв’язку з лікуванням, реабілітацією, можуть бути демобілізовані. Приходять всі, кому потрібна медична допомога", — сказав Дмитро Пашкевич.

За його словами, зустрічається він з військовими і в приміщенні міської ради. Один із таких — ветеран російсько-української війни Ярослав Грім.

"Проблем багато у ветеранів і у військових, які ще не звільнилися. Багато психологічних проблем. Є хлопці, які, щоб забути ті події, випивають. І їм потрібне лікування, бо є таке, що і сім’ї самі не справляються, їм важко, і таких випадків дуже багато", — зазначив Ярослав Грім.

На початок