У суботу, 7 грудня, в Тернополі відбувається 18-й міжнародний фестиваль сучасної імпровізаційної музики "JazzBez". Цьогоріч, окрім Тернополя, такий фестиваль одночасно проведуть ще в семи містах України та Польщі.
Про це Суспільному розповів директор тернопільської програми фестивалю Олег Макогін.
За його словами, частину коштів з проданих квитків планують передати на потреби ЗСУ:
"Це буде адресна допомога, адже є багато тернопільських музикантів, які воюють на передовій. Для них відкриті збори. Минулого року кошти, які ми зібрали з фестивалю, передали, аби повертати тіла наших героїв, тоді була потреба в цих коштах. Цього року, ми не знаємо, скільки зможемо передати, але обов’язково це зробимо та повідомимо громадськість куди ці гроші пішли".
За словами Олега Макогона, фестиваль транскордонний:
"Він відбувається одночасно в Польщі та в Україні. Він і задумувався, як фестиваль польсько-український. Цього року 5 міст України приймають фестиваль, а саме Львів, Тернопіль, Дрогобич, Рівне і Київ. А також 2 польських міста — Люблін і Ярослав".
Вісімнадцятий фестиваль "JazzBez" відбуватиметься один день. На сцену вийдуть 2 гурти, розповів ведучий фестивалю Сергій Лазо:
"Marinita — українська співачка, справжнє ім’я Марина Захарова. Вона з Харкова. Марина приїжджала до нас і виступала з іншими музикантами. На цей раз побачимо її з двома братами — Шахар та Інбар. Шахар живе в Ізраїлі, а Інбар в США".
Ще один гурт — "Bendik Hofseth Quartet".
"Ігор Закусь буде грати з норвезьким джазменом Бендіком Хофсетом. З ним також буде грати польський піаніст Пьотр Вилежол. Такий буде другий інтернаціональний гурт", прокоментував Сергій Лазо.
"JazzBez" — це міжнародний джазовий фестиваль, який традиційно відбувається в грудні. Його заснували у 2001 році.
У Тернополі фестиваль організовують з 2006 року. З того часу він відбувався щорічно, за винятком 2022 року, розповіла співорганізаторка фестивалю Марічка Юрчак:
"У нас є традиційний слоган: "Зима в Тернополі починається з джазу", але на жаль, розуміємо, що в цьогоріч зима в Тернополі почалася з обстрілів. Проте кожна культурна подія, концерт, можливість запросити іноземних музикантів до нас — це є те за, що ми боремося і ми не можемо дозволити вкрасти це свято та позбавити нас цієї музичної традиції".